Japan
Foto: Alo/Tanjug

Vlasti u Japanu obustavile su danas železnički i vazdušni saobraćaj u Tokiju nakon što su obilne padavine dovele do poplava na nekim putevima.

U japanskoj prestonici za samo jedan sat palo je 12 centimetara, prema podacima Japanskog meteorološkog udruženja, a više od 7.000 domova je bez struje.

Kontrola vazdušnog saobraćaja i druge zemaljske usluge na aerodromu Haneda obustavljene su zbog munje, što je sprečilo poletanje aviona, dok je obustavljen i železnički saobraćaj, uključujući brzi voz i druge linije u regionu.

Širom Tokija, olujna kiša je poplavila ulice, a neki korisnici društvenih mreža su prijavili da su videli grad, prenosi AP.

Vlasti su upozorile na nove grmljavine tokom noći i pozvale stanovnike da ostanu u kućama, izbegavaju nepotrebna putovanja i prate vremenske prilike.

(Tanjug)

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading