marija zaharova
Foto: Alo/Foto: Profimedia

Zaharova je reagovala povodom objave šefa mađarske diplomatije Petera Sijarta da je Ukrajina napala naftovod koji vodi u Mađarsku, te da su zbog toga isporuke obustavljene.

"U Africi su već izvodili terorističke napade. Na Bliskom istoku su se pojavljivali. Građane Srednje Azije uvlačili su u teror. U Evropi su ovladali ilegalnim tržištem oružja. Sa zapadnim naručiocima uvežbavali su crnu transplantologiju. Bankova (ulica u kojoj se nalazi kabinet Zelenskog) se sada više ni pred čim neće zaustaviti", istakla je Zaharova.

Kako je ranije izvestio Sijarto, Urajina je napala glavni naftovod ka Mađarskoj.

On je istakao da je ovaj najnoviji udar na energetsku bezbednost Mađarske skandalozan i neprihvatljiv.

"Zamenik ruskog ministra energetike Pavel Sorokin me je obavestio da stručnjaci rade na obnovi transformatorske stanice neophodne za rad gasovoda, ali za sada ne mogu reći kada će se isporuke nastaviti. Već tri i po godine Brisel i Kijev pokušavaju da uvuku Mađarsku u rat u Ukrajini. Tome služe i ovi ponovljeni ukrajinski napadi na naše energetske objekte. Da budem jasan: ovo nije naš rat. Mi nemamo nikakve veze sa tim, i dok god smo mi na vlasti, Mađarska će ostati van toga", napisao je Sijarto na Iksu.

Bonus video:

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading