Tramo i Putin
Foto: Alo/Shutterstock

Kiril Dmitrijev, predsednik Ruskog fonda direktnih investicija i specijalni izaslanik ruskog predsednika za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranim zemljama, istakao je posebnu simboliku datuma kada je zakazan sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa na Aljasci. Sastanak je planiran za 15. avgust, što se poklapa sa pravoslavnim praznikom Uspenja Presvete Bogorodice.

Pravoslavni vernici slave Uspenje Presvete Bogorodice 15. avgusta po gregorijanskom kalendaru, a ovaj praznik je posvećen mirnom „upokojenju“ Device Marije. Dmitrijev je istakao da pravoslavna crkva na Aljasci ima duboke ruske korene i da ovaj dan simbolizuje milosrđe i pomirenje. Njegova poruka, objavljena na društvenoj mreži Iks, glasi: „Bez obzira na veroispovest, ovaj praznik poziva na milosrđe i pomirenje – birajte dijalog, birajte mir.“

I Kremlj i Bela kuća ranije su potvrdili da će se predsednici Rusije i SAD sastati na Aljasci upravo 15. avgusta, čime se daje dodatna težina ovom važnom događaju kroz njegovu duhovnu i simboličku dimenziju.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading