Gana pad helikoptera
Foto: Printscreen/X/milliyet.com.tr / screenshot

Dvojica ministara Vlade Gane, uključujući ministra odbrane i ministra za zaštitu životne sredine, poginuli su u padu vojnog helikoptera u regionu Ašanti. Ukupno je osam osoba izgubilo život u nesreći koja je potresla čitavu naciju, potvrdili su zvaničnici.

Kako je saopštilo Ratno vazduhoplovstvo Gane, helikopter sa tri člana posade i pet putnika, među kojima su bili visoki politički funkcioneri, iznenada je nestao sa radara tokom leta iz Akre ka južnom delu zemlje. Letelica se kasnije srušila u šumovitom predelu regiona Ašanti.

Načelnik Generalštaba Ganske vojske Džulijus Debra (Julius Debrah) rekao je da se u helikopteru nalazilo više političara i da je nesreća veliki udarac za zemlju.

„Ovo je nacionalna tragedija bez presedana. Izgubili smo ne samo državne funkcionere, već i prijatelje, ljude koji su služili ovoj zemlji s ponosom i predanošću,“ izjavio je Debra.

On je dodao da se uzroci nesreće još uvek istražuju i da u ovom trenutku nema više informacija o tehničkim okolnostima koje su dovele do pada.

Predsednik Gane, Džon Mahama, oglasio se povodom tragedije i izrazio duboko saučešće porodicama poginulih.

„Ovo je bolan dan za sve nas. Moje misli i molitve su sa porodicama onih koji su izgubili živote. Vlada će preduzeti sve neophodne korake da se pruži podrška porodicama žrtava,“ izjavio je Mahama.

U znak žalosti, predsednik je naredio da sve zastave širom zemlje budu spuštene na pola koplja.

Na terenu su i dalje spasilačke ekipe i vojni istražitelji koji pokušavaju da utvrde tačan uzrok nesreće. Snimci mesta pada pokazuju uništenu letelicu u gustoj šumi, dok vojnici obezbeđuju perimetar i sakupljaju ostatke.

Ova tragedija predstavlja jedan od najtežih udara na političko i vojno rukovodstvo Gane u poslednjih nekoliko decenija.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading