POZNATA NACIONALNOST PUTNIKA KOJI SU BILI U AVIONU KOJI SE SRUŠIO U INDIJI Eksplodirao u sred grada (FOTO/VIDEO)

Er Indija je potvrdila da je avion leteo ka London Getviku (Gatwick) u Velikoj Britaniji.
Britanski "San" piše da je među putnicima bilo 53 Britanca, 169 Indijaca, jedan Kanađanin i sedam Portugalaca.

Tanjug
Pogledaj galeriju

Tanjug
Pogledaj galeriju

Tanjug
Pogledaj galeriju

Tanjug
Pogledaj galeriju

Tanjug
Pogledaj galeriju

Tanjug
Pogledaj galeriju

Tanjug
Pogledaj galeriju

Foto: Twitter/printscreen
Pogledaj galeriju

Foto: Twitter/printscreen
Pogledaj galeriju

Foto: Youtube/Printscreen
Pogledaj galeriju

Printscreen Twitter
Pogledaj galeriju
Prema podacima sa sajta za praćenje letova Flightradar, poslednji signal Boinga 787-8 Dreamliner zabeležen je svega nekoliko sekundi nakon poletanja.
Signal je poslednji put registrovan u 10:08 po lokalnom vremenu — manje od minut nakon što je avion započeo let.
Veruje se da je avion tada dostigao visinu od svega 190 metara, navode zvaničnici.
- Let AI171, na relaciji Ahmedabadi–London Getvik, imao je nesreću 12. juna 2025. U ovom trenutku prikupljamo informacije i objavićemo dalja saopštenja što je pre moguće - navodi se u saopštenju avio-kompanije.
Policija je saopštila da je avion pao u „civilnu zonu“ u oblasti Meganinagar.
Zvaničnici se još uvek nisu izjasnili da li ima poginulih.
Lokalne televizije izveštavaju da je avion pokušavao da poleti sa aerodroma u Ahmedabadu kada je došlo do nesreće.
Navodi se da je eksplozija u obliku vatrene lopte izbila blizu aerodroma, a snimci pokazuju guste oblake crnog dima kako se brzo uzdižu u nebo.
Vatrogasna i hitna služba Ahmedabada odmah je poslala više od pet vatrogasnih ekipa na lice mesta, kao i desetine ambulantnih vozila.
Ram Mohan Naidu Kinjarapu, ministar civilnog vazduhoplovstva, izjavio je:
- Šokiran sam i skrhan vešću o avionskoj nesreći u Ahmedabadu.
Na najvišem smo stepenu pripravnosti. Lično pratim situaciju i naložio sam svim avijacijskim i hitnim službama da preduzmu brzu i koordinisanu akciju.
Spasilačke ekipe su mobilisane, a svi napori se ulažu da se pruži medicinska pomoć i podrška na licu mesta. Moje misli i molitve su sa svima koji su bili u avionu i njihovim porodicama - izjavio je Ram Mohan Naidu Kinjarapu, ministar civilnog vazduhoplovstva.
Još uvek nije poznato šta je izazvalo nesreću.
(San)
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)