Nemačka policija
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock

Žena bugarskog porekla izazvala je večeras incident na mestu održavanja čuvenog Oktoberfesta u Minhenu, napavši prolaznike nožem. Nakon što je napala i povredila 56-godišnjeg muškarca, a zatim i jednu devojku, intervenisala je policija, koja ju je ranila tokom pokušaja zaustavljanja.

Napadačica, koja živi u blizini mesta događaja, hitno je prevezena u bolnicu i operisana, ali je uprkos naporima lekara preminula ubrzo nakon zahvata.

 

 

Na licu mesta nalaze se pripadnici minhenske jedinice za razbijanje demonstracija i Odeljenja za krivične istrage. Područje je blokirano, a tragove još uvek pretražuju psi tragači na Terezijenvizu, prostoru poznatom po održavanju festivala.

 

 

Za sada nema zvaničnih podataka o tačnom broju povređenih niti o stepenu njihovih povreda, dok motiv napada ostaje nepoznat. Prema navodima nemačkog lista Bild, postoji sumnja da je žena imala problema sa mentalnim zdravljem.

(Bild)

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading