Bombardovan brod
Foto: Printscreen/printscreen/X

Malteška vlada saopštila je danas da je u međunarodnim vodama dronovima napadnut brod koji je prevozio pomoć za Gazu, a da je celokupna posada preživela.

"Na brodu je bilo 12 članova posade i četiri civilna putnika, nije bilo prijavljenih žrtava", navodi se u saopštenju.

Patrolni brod malteške vojske je, zajedno sa spasilačkim ekipama, ugasio je požar, ali je posada odbila da se iskrca i ostala na brodu.

Malteška vlada je u saopštenju dodala da brod nagledaju nadležne agencije, ali da se i dalje nalazi van teritorije te zemlje.

"Brod je bombardovan"

Brod koji je prevozio humanitarnu pomoć i aktiviste za Gazu bombardovan je dronovima i onesposobljen dok se nalazio u međunarodnim vodama kod Malte dok se kretao ka palestinskoj teritoriji, saopštili su organizatori.

"U 00:23 po malteškom vremenu, brod Conscience, Koalicije Flotile slobode, bio je direktno napadnut u međunarodnim vodama“, navela je grupa u saopštenju.

"Naoružani dronovi su dva puta napali prednji deo nenaoružanog civilnog broda, izazvali požar i značajno pucanje u trupu", dodaje se, okrivljujući Izrael.

Izrael nije komentarisao ove navode.

Čini se da je napad bio usmeren na generator broda rano u petak, ostavljajući brod bez struje i u opasnosti od potonuća, rekli su aktivisti. Slike koje je Koalicija Flotile slobode objavila na društvenim mrežama prikazuju žestok požar na brodu i eksplozije.

Grupa je saopštila da su aktivisti iz 21 zemlje bili na brodu u "misiji da se ospori izraelska nezakonita i smrtonosna opsada Gaze i da se dostavi očajnički potrebna pomoć koja spasava živote".

(Tanjug)

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading