ajkula
Foto: Printscreen/Printscreen


U Sredozemnom moru, u blizini Hadera, dogodila se tragična nesreća koja je zapanila mnoge. Tokom potrage za turistom, čiji je nestanak izazvan napadom ajkule, pronađeni su ljudski ostaci. Prijatelji nesrećnog muškarca, koji je bio oženjen i otac četvoro dece, potvrdili su da se radi o 40-godišnjaku.

Pre nego što je turist nestao, nekoliko posetilaca plaže prijavilo je da su uočili ajkulin peraj koje je kružilo u vodi.  Svedočenja očevidaca su šokantna, a na društvenim mrežama se pojavio snimak na kom se jasno čuje panika dok ajkula napada plivača. U trenutku napada, plivač je pokušao da se odbrani, bacajući se po vodi kako bi oterao ajkulu, ali je, nažalost, voda ubrzo postala crvena, što ukazuje na ozbiljnost situacije.

Nakon što je turist nestao, započela je velika potraga koja je uključivala džet skije i brodove. Spasilačke jedinice su se mobilisale u ranim jutarnjim satima kako bi nastavile potragu. Nažalost, njegovi posmrtni ostaci pronađeni su danas, a identifikacija je potvrđena. Telo je preneto u Institut za sudsku medicinu, gde će biti obavljena obdukcija. Ova tragedija je još jednom skrenula pažnju na opasnosti koje mogu zadesiti plivače u moru, posebno u područjima gde su ajkule prisutne.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading