Mark Rute podnosi ostavku
Foto: EPA/EPA-EFE/PHIL NIJHUIS

Rute je izjavio da uvođenje carina nije u suprotnosti sa članom 2 NATO ugovora, koji poziva zemlje članice da uklone ekonomske sukobe i podstiču ekonomsku saradnju među sobom.

Njegova izjava dolazi nakon sastanka ministara spoljnih poslova NATO-a u Briselu, na kojem su razmatrani predstojeći planovi za samit u Hagu, kao i aktuelna bezbednosna pitanja.

Tokom sastanka, Rute je objasnio da ove carine, koje je Tramp najavio, neće ugroziti međusobnu ekonomsku saradnju unutar saveza.

U međuvremenu, Trampova administracija je uvela značajne ekonomske mere, uključujući carine od 25 odsto na uvoz automobila iz inostranstva, kao i recipročne carine za više od 180 zemalja i teritorija širom sveta.

Ove mere, koje su označene kao odgovor na trgovinske nejednakosti, izazvale su zabrinutost u globalnim ekonomskim krugovima.

Alo.rs/Tanjug

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading