Donald Tramp
Foto: AP/AP Photo/Evan Vucci

 

 Delindžer, koga je imenovao bivši američki predsednik Džozef Bajden za šefa Kancelarije specijalnog savetnika (OSC), rekao je da je otpušten sa funkcije "u imejlu od jedne rečenice", što, kako je naveo, predstavlja kršenje njegovog imenovanja na petogodišnji mandat, preneo je američki portal Hil.

Delindžerovi advokati tvrde da su njegovim otpuštanjem prekršeni zakoni jer on može biti smenjen samo iz određenog razloga, kao što su neefikasnost, zanemarivanje dužnosti ili zloupotreba funkcije.

Advokati ističu da se njegovim otpuštanjem takođe potkopava sama agencija koja je treba da pregleda rastuću listu drugih nedavnih otpuštanja državnih službenika. Tramp je u petak takođe otpustio predsednicu Federalne izborne komisije Elen Vajntraub, šeficu Nacionalnog arhiva Kolin Šogan, kao i veliki broj članova odbora Kenedi centra.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading