Pripadnici međunarodnih snaga pretresaju opremu predsednika Srbije

Alo!/Rajko Ristić
Pripadnici EUFOR-a traže od direktora Gimnazije u Mrkonjić Gradu da prekontrolišu opremu koju je predsednik Srbije Aleksandar Vučić donirao Mašinskoj školi i toj gimnaziji.
Direktor Gimnazije Zoran Bjeljac rekao je da je dobio telefonski poziv iz Kancelarije EUFOR-a u Banjaluci i da su pitali da li mogu da dođu u posetu Gimnaziji i Mašinskoj školi da se raspitaju o donaciji predsednika Srbije ovim školskim ustanovama.
"Odgovorio sam da takva poseta nije moguća bez odobrenja resornog ministarstva i tu je naša konverzacija završena", izjavio je Bjeljac za ATV.

D.S.
Ministarka prosvete i kulture Republike Srpske Natalija Trivić je rekla da je taj resor primio informaciju od direktora Gimnazije iz Mrkonjić Grada u vezi sa najavom pripadnika EUFOR-a da bi hteli da dođu u školu da bi proverili i pregledali opremu koju je donirao predsednik Vučić.
"S obzirom na sve zakonske i druge akte kojima je regulisan rad, u škole ne sme da uđe niko bez posebnih ovlašćenja i bez upućenog zahteva. S obzirom na to da Ministarstvo prosvete i kulture Republike Srpske nije zaprimilo nikakav zahtev, nismo u mogućnosti da odobrimo bilo kakav ulazak pripadnika EUFOR-a u prostorije Gimnazije u Mrkonjić Gradu", rekla je Trivićeva.
Reč je o dve donacije - jedna, koja je stigla juče, računarska oprema i knjige, a druga je donacija 600.000 KM, koja će tek uslediti.

Komentari (2)
Branka Met
30.01.2020 15:58
Zar neki službenik, očigledno po nalogu zapadnih moćnika, izigrava šerifa. Pa, koliko donacija je stiglo iz Saudijska Arabije i Turske u BiH i nikom nije palo napamet da izvrši kontrolu. Namere su očigledne. Sramota da se kontroliše poklon koji je došao iz Srbije, sa ciljem da se dezavuiše sve što dolazi iz Srbije i Vučića. Sramota!
dzudza basadzija
31.01.2020 09:02
To se nije desilo u ljudskoj istoriji,pa nece ni sada!Stoke belosvetske!Sta su oni sebi uvrteli u mozak?Kako onda idu svetom i pronose teoriju o slobodama?A ovamo ti zaviruju u gace,u rodjenoj kuci?Na kraju krajeva,ako vec mora,dajte da vidimo,pod kojima je bolje?Pod ovima,ili da vratimo Austro-Ugarsku,Turke...???Ovo je strasno da se cita...Kako li je tek ljudima u skoli???Da li su oni uopste normalni,kada se ovoliko izivljavaju???Dokle bre!?