ŠEŠELJ O KRIZI U RUMUNIJI Ne znaju kako da spreče pobedu Đorđeskua
Šešelj kaže da je državni udar kad jedan već postojeći državni organ koji ima određene ustavne nadležnosti sebi pribavi i nove nadležnosti koje mu nisu date ustavom.
- Rumunski Ustavni sud je potpuno manipulisan od strane Zapada, pre svega Amerikanaca, pre svega od strane CIA. Oni ne znaju kako da spreče pobedu Đorđeskua na izborima - kazao je Šešelj za Happy TV.
Podsećamo, nezavisni kandidat na predsedničkim izborima u Rumuniji Kalin Đorđesku izjavio je ranije da odluka Ustavnog suda da poništi prvi krug izbora predstavlja ozvaničeni državni udar.
- Na današnji dan rumunska država je pogazila demokratiju. Država se nalazi u stanju indukovane kome. Zajedno sa narodom, mi smo uradili ono što smo rekli, napisali smo istoriju. Vreme je da pokažemo da smo hrabar narod - poručio je Đorđesku, koji je pobedio u prvom krugu glasanja, u obraćanju na TV kanalu Realitatea.
Na pitanje novinara o mogućnosti da mu bude zabranjeno da se ponovo kandiduje, Đorđesku je kazao da će ići na najviši sud i da su već preduzete aktivnosti u tom pravcu.
- Ako devet sudija, koliko ih ima u Ustavnom sudu, odluče protiv volje 19 miliona ljudi, onda to nije realno - zaključio je on.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)