Predsednica Vlade Ana Brnabić boraviće danas u Ženevi, gde će sa zvaničnicima Svetskog ekonomskog foruma (WEF) biti potpisan Sporazum o uspostavljanju Centra WEF-a za četvrtu industrijsku revoluciju u Srbiji, prvog takvog u regionu Zapadnog Balkana.
Premijerka će u sedištu Svetskog ekonomskog foruma u Ženevi, imati bilateralni sastanak sa osnivačem i izvršnim direktorom WEF-a Klausom Švabom i predsednikom Foruma Borgeom Brendeom.
Nakon toga, biće potpisan Sporazum o uspostavljanju Centra Svetskog ekonomskog foruma za četvrtu industrijsku revoluciju u Srbiji, 16-og u mreži centara foruma u svetu i prvog u regionu Zapadnog Balkana.
U ime Vlade Srbije, Sporazum će potpisati direktor Kancelarije za IT i elektronsku upravu Mihailo Jovanović, u prisustvu premijerke Brnabić i zvaničnika Svetskog ekonomskog foruma.
Fokus u radu Centra biće na veštačkoj inteligenciji i bioinženjeringu.
Brnabić je ranije danas najavila da će sutra biti potpisan taj sporazum, ističući da je to veliko priznanje za sve što je do sada urađeno na tom planu i priznanje za našu nauku, kreativnost i znanje.
Centar će, prema njenim rečima, početi sa radom 1. marta i biće povezan sa sličnim centrima koje Svetski ekonomski forum ima u svetu.
Politika
PREMIJERKA BRNABIĆ DANAS U ŽENEVI Biće potpisan Sporazum o uspostavljanju Centra WEF-a u Srbiji
Fokus u radu Centra biće na veštačkoj inteligenciji i bioinženjeringu
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Možda vas zanima
Najnovije
Politika
Najčitanije
Dnevni horoskop
Vremenska prognoza
Galerije
Kursna lista
| Valuta | Buying (RSD) | Middle (RSD) | Selling (RSD) | |
|---|---|---|---|---|
| EUR | 117,03 | 117,38 | 117,73 | |
| USD | 99,31 | 99,61 | 99,91 | |
| CAD | 72,57 | 72,78 | 73,0 | |
| AUD | 71,18 | 71,39 | 71,61 | |
| GBP | 134,25 | 134,65 | 135,06 | |
| CHF | 126,78 | 127,16 | 127,54 |
Anketa
Da li se pridržavate posta?
Komentari (0)