Programom učešća predsednika Vučića planiran je i odvojen susret sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom, kao i neformalni ručak za lidere Zapadnog Balkana na poziv visokog predstavnika Evropske unije za spoljne poslove i bezbednosnu politiku i potpredsednika Evropske komisije Žozepa Borelja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se građanima iz Njujorka.
Brazilski predsednik dobio jači aplauz od američkog
"Mogli ste i danas da osetite iz izlaganja lidera da ostaju potpuno različita viđenja sveta. Ne znam da li se to samo meni učinilo, prvi put je brazilski predsednik dobio veći aplauz od američkog".
Veliki broj sastanaka
"Imamo ručak predsednika sa Zapadnog Balkana čim završimo ovaj razgovor".
"Dosad je možda i najduži razgovor bio sa Šarlom Mišelom".
"Očekujem sutra izuzetno važan razgovor sa kineskim potpredsednikom Hangom Džengom. Imaćemo još mnogo važnih bilateralnih sastanaka sa ljudima koji mogu mnogo da utiču i na investicije i regionalna pitanja. Srešću se i sa Lajčakom. Ovde moramo da obavimo mnogo posla, što bismo inače radili više meseci".
Na pitanje o sankcijama Rusiji, predsednik Srbije je odgovorio:
- Prvo ćemo da mi drže predavanje evropski zvaničnici. Pažljivo ću da i ih saslušam. Al dok Srbiju vodim ja, vodićemo politiku ozbiljnosti i odgornosti. Fer politiku. Mi znamo kako smo prolazi sa sankcijama. Što bismo mi u to učestvovali - rekao je predsednik Srbije.
Komentari (84)