Vučić je istakao da je Jovanović bio istinski srpski junak, hrabar i odvažan čovek koji je svoju dužnost obavljao časno, ponosito i dostojanstveno.
Njegovi saborci pamtiće ga kao izuzetnog vojnika i čoveka, dok će njegova deca odrastati čuvajući uspomenu na oca čijim se imenom, kako je poručeno, Srbija ponosi.
„Milovan neće biti zaboravljen i Srbija će uvek biti uz njegovu porodicu“, poručio je Vučić, naglasivši da vreme ne može da umanji bol njegovih najbližih, ali ni obavezu države da bude uz njih.
Kao znak zahvalnosti za njegovu hrabrost i žrtvu, Milovan Jovanović je posthumno odlikovan Ordenom Karađorđeve zvezde. Vučić je ocenio da je to najmanje što je Srbija mogla da učini u znak zahvalnosti za sve što je učinio za svoju zemlju.
U znak sećanja na čoveka koji je svoj život dao izvršavajući svoju dužnost, država je još jednom poručila da njegova žrtva i ime neće biti zaboravljeni.
Komentari (0)