Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obišao je rekonstruisani Dom kulture u Rgotini.
"Obećanje je nešto što se ne daje olako, a kad se jednom da - mora da se ispuni. Prošle godine obećao sam ljudima da će Dom kulture u Rgotini biti rekonstruisan i došao sam da vidim kako sada izgleda.
Meni je teško izmamiti osmeh, ali zaista sam zadovoljan načinom na koji je nekadašnja zapuštena ruina pretvorena u moderan objekat, sa velikom salom za manifestacije i letnjom pozornicom, na ponos građanima Rgotine i celog okruga.
Presrećan što će ljudi imati gde da se okupljaju, a posebno zbog toga što će jedno od naših najstarijih kulturno-umetničkih društava „Zoran Gajić“ napokon imati pravo mesto na kojem može da nastavi sjajnu tradiciju očuvanja kulturnog nasleđa Srbije", poručio je predsednik.
"Nema boljeg naroda od našeg, mnogo smo patnje proživeli, i nikada niko nije uspeo da nas slomi. Veliki pozdrav za sve ljude iz sela Rgotina, obišao sam rekonstruisani Dom kulture, obećali smo - ispunili smo", dodao je Vučić.
Komentari (39)