Na naslovnim stranama svih turskih medija danas su objavljeni izveštaji o poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Podsetimo, predsednik Vučić juče je boravio u Turskoj gde se sastao sa Redžepom Tajipom Erdoganom.
Predsednik Vučić je završio sinoć jednodnevnu posetu Turskoj i poručio da je imao izuzetno produktivne razgovore o svim pitanjima sa turskim predsednikom Erdoganom.
"Erdogan je veliki svetski lider, Turska je jedan od naših najvažnijih partnera. Imali smo izuzetno produktivne razgovore o svim pitanjima.
Beskrajno hvala na izuzetnom gostoprimstvu Erdoganu, sa nestrpljenjem Vas očekujemo u Srbiji", naveo je Vučić na Iks nalogu "avucic".
Tokom posete Vučić je održao bilateralni sastanak sa Erdoganom u Predsedničkoj palati.
Vučić je tokom zajedničkog obraćanja sa Erdoganom naglasio da su imali izuzetno produktivne razgovore o svim konkretnim pitanjima i istakao da Srbija razume politički i ekonomski značaj Turske koja je jedan od navažnijih partnera Srbije.
Takođe, naveo je da očekuje da predsednik Turske poseti Srbiju za tri ili četiri meseca i da veruje da će tada moći mnogo važnih dokumenata da potpišu.
U delegaciji sa predsednikom Vučićem u poseti Turskoj bili su i ministar spoljnih poslova Marko Đurić, ministar odbrane Bratislav Gašić, ministar bez portfelja zadužen za oblast pomirenja, regionalne saradnje i društvene stabilnosti Usame Zukorlić, ministarka privrede Adrijana Mesarović i pomocnik ministra odbrane Nenad Radomirović.
Komentari (15)