Gimnazija u Kragujevcu
Foto: Printscreen/Nova S

Njima su se, kako kažu, pridružili i mlađi đaci druge i treće godine. Oni misle, ili im je rečeno da misle, da trenutna situacija nije dobra ni za školovanje ni za pohađanje škole, a kao razlog navode "ovo što se dešava na ulicama".

Jeziva kampanja blokadera još jednom je obuhvatila i maloletnu populaciju školskog uzrasta.

Kako je u aprilu ove godine rekao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, oni koji sprovode obojenu revoluciju prvo udaraju na državnu televiziju, zatim policiju, na univerzitete, profesore, a sada su i maloletnu decu zloupotrebili u političke svrhe.

"Vi vidite da mi bežimo od teme, da se svi sklanjamo i ćutimo.  Danas, juče, prekjuče, traju marševi dece kroz Srbiju. Nama su maloletnu decu zloupotrebili u političke svrhe. Nama deca marširaju od 16-17 godina po Srbiji. Valjda ta deca treba da donesu političke promene. Deco, dočekali smo vas, vi ste naš spas. Deco, vratite se kući, spavajte u roditeljskim domovima i učite nešto, uradite nešto.  Još mnogo treba vode Dunavom i Savom da prođe da biste mogli da obavljate bilo kakve važne poslove u ovoj zemlji", rekao je Vučić.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (2)

Loading
Rada

08.11.2025 12:09

Deca nisu alat u rukama političkih manipulatora!

Coka

08.11.2025 12:15

U pravu je Vučić , još mnogo vode treba da protekne dok ovi klinci shvate koliko su izmanipulisani!