Srbi sa Kim
Foto: Printscreen/Printskrin

U Beogradu je danas zabeležen veličanstven prizor – Srbi sa Kosova i Metohije, koji su peške prešli stotine kilometara, dočekani su ispred Narodne skupštine Srbije. Hiljade građana okupile su se da im iskažu podršku, skandirajući „Kosovo je Srbija“ i noseći zastave i transparente koji simbolizuju jedinstvo i odanost otadžbini.

Građani koji su došli da dočekaju pešake isticali su koliko im značajno da budu prisutni i pokažu solidarnost:

„Ja sam iz Loznice, pratimo sve događaje, a ovo mi je deseti put u Beogradu. Naša podrška mnogo znači. Koliko se ulagalo u kulturu, ali nekima ni to ne valja, a to je nekultura!“, rekao je stariji gospodin ispred Narodne skupštine.

Ratni veterani takođe su došli da iskažu podršku: „Mi srpski veterani okupili smo se ovde da podržimo našu državu i našeg predsednika. Srbi sa Kosova i Metohije su naša braća, to je naša snaga i mi im tu snagu pružamo. Njima znači doček, a i nama“, istakao je jedan od veterana.

Mlada devojka iz Inđije dodala je emotivno: „Došla sam ovde iz pravog razloga. Žao mi je što neki mediji govore da smo došli da prkosimo, to je jako ružno. Mi smo ovde da podržimo braću sa Kosova i Metohije koji su peške stigli u Beograd. Ovo je tema oko koje bismo svi trebali biti jedinstveni. Najmanje što možemo je da im pokažemo da nismo zaboravili i da ćemo se uvek pojaviti kada im je potrebna podrška.“

Starija gospođa je naglasila: „Došli smo da podržimo našu braću i sestre sa Kosmeta i da pokažemo jedinstvenu Srbiju.“

Još jedna sugrađanka iz Stare Pazove rekla je: „Ovde sam da podržim narod koji dolazi sa KiM, da se smiri ovo stanje u zemlji, da ljudi normalno rade i idu u školu, da studenti napreduju, kao i država. Mi smo isti narod i razdvajanje može samo loše da bude.“

Posebno dirljiva bila je izjava starije žene koja je pre tri dana imala zdravstvenih problema: „Tri dana nisam videla ni sunce ni mesec, bila sam na VMA zbog srca, ali danas sam osetila veliku potrebu da dam svoj doprinos i budem ovde na ovom čestitom mestu. Želim da dočekamo mir među svima nama. Žao mi je što su neki izmanipulisani, ali ja mnogo volim Aleksandra Vučića i svoj život bih položila za Srbiju, jer ovde sam rodila dva sina i postala žena i majka.“

Ovaj masovni doček Srba sa Kosova i Metohije pokazuje snažno jedinstvo naroda i podršku državi, dok pešaci nastavljaju svoj put, simbolizujući istrajnost, patriotizam i vezu sa precima.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (3)

Loading
Zeljko

06.11.2025 00:34

Srbi sa KiM su simbol istrajnosti i ljubavi prema otadžbini. Njihov put pešice do Novog Sada je poruka jedinstva i nade. Srbija nikada neće okrenuti leđa svom narodu na KiM.

Ana Josipović

06.11.2025 05:38

Ovaj doček je naš podsetnik da su oni deo nas i da ih nikad nećemo zaboraviti.