Aleksandar Vučić
Foto: Printscreen/Printskrin

Vučić je istakao da su pretnje radikalizacijom samo besmisleni pokušaji da se natera država na ustupke, i pozvao blokadore da ubrzaju tu „radikalizaciju“, jer on neće podleći pritiscima.

„Samo ubrzajte tu radikalizaciju, nemojte da čekamo. Samo nemojte da me molite za milost i pomilovanje.“

Predsednik je oštro osudio puštanje iz pritvora nasilnika koji su pretukli novinarku Draganu Ćendić sa Informera, nazivajući to sramotom za državu i nepravdom koju ne smeju da tolerišu ni mediji ni institucije.

„Skandalozno je ćutanje RTS-a i Brankice Janković. To je poruka koja šteti svima. Sudstvo mora da se menja i menjaćemo ga.“

Vučić je naglasio da oni koji protestuju često ne znaju ni sami šta žele, i da se takvim ponašanjem samo prave gubici za Srbiju.

„Morate biti gospoda, da razumete šta je politika. Ne mogu da pobede onoga ko ima jasan cilj i ideju. Čime da me uplašite? Zatvorom, smrću?“

- Jedini strah koji imam, to je kako će istorija da sudi o mojim i o svim našim delima. Zato se trudim da odgovorno, posvećeno i marljivo obavljam svoj posao. To ti ljudi ne mogu da razumeju, da razumeju sebe bi postavili i svoja leđa, a ne bi ovo radili - rekao je o svojim političkim protivnicima, koji pričaju o radikalizaciji.

- Nema para. Pare ćete da dobijete kad ih zaradite - dodao je.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading