OVO JE TEŠKO KRŠENJE IZBORNIH ZAKONA I LJUDSKIH PRAVA Mesarović: ”Na sve moguće načine pokušavaju da prisile građane da za njih glasaju”

”Skandalozno kršenje izbornih pravila u Zaječaru i Kosjeriću od strane blokadera predstavlja ozbiljan udar na demokratski poredak i ugrožava osnovno pravo građana – pravo na slobodno izjašnjavanje!
Na sve moguće načine pokušavaju da prisile građane da za njih glasaju, vrše pritiske na članove biračkih odbora, oko biračkih mesta šire strah i haos… Jesu to demokratski principi za koje se tobož zalažu?! Ovo je teško kršenje izbornih zakona i ljudskih prava. Pokušavaju nasiljem i haosom da postignu svoj mračni scenario da uličarskim metodama dođu a vlast.
Svako ko sprečava građane da glasaju i narušava izborni proces, mora snositi pravne posledice.
Pozivamo sve nadležne institucije da bez odlaganja reaguju i obezbede ustavom zagarantovano pravo svakog građanina da slobodno izrazi svoju izbornu volju. Nećemo dozvoliti da grupa malobrojnih i agresivnih pojedinaca pokušava da sprovede svoja uličarska pravila. Nasilje im neće proći!
Pobediće pristojna i normalna Srbija!
Ne damo Srbiju”, istakla je Mesarović.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)