Zoran i Jelena Marjanović
privatna arhiva
Zoran i Jelena Marjanović

privatna arhiva

Zoran i Jelena Marjanović, Foto: privatna arhiva

Proteklih godina o ovom zločinu je izveštavano gotovo svakodnevno, od samog nestanka 2. aprila 2016, a potom i pronalska tela dan kasnije. Ipak, i dalje se ne zna ko je ubica, čime je pevačica tačno usmrćena (pominju se dva oružja, jedno nalik šipki, a drugo sa oštricom), kao i razlog egzekucije.

Na optuženičku klupu seo je njen suprug Zoran Marjanović, koji se tereti da je počinio zločin, održana su brojna ročišta, ispitivani su svedoci, na red su stigli i veštaci... Nastavak suđenja zakazan je za sledeću nedelju.

Dosadašnji tok suđenja malo je toga doneo novog. U ovom trenutku lome se koplja između veštaka telekomunikacione struke, koji je radio vremensko-prostornu analizu, koji se u ovom trenutku "svađa" čak i sa mobilnim operaterom tvrdeći da je Marjanović u kritično vreme namerno isključio mobilni telefon ili ga stavio na "avio mod".

- "Telekom" se u svom nalazu jasno izjasnio da bi takav manevar sa aparatom zabeležile bazne stanice - objašnjava za "Novosti" advokat Stefan Jokić, jedan od branilaca Zorana Marjanovića. - Veštak, međutim, osporava i to pojašnjenje. To je nezabeleženo u sudskoj praksi. Tužilaštvu je na taj način "izbijen" iz ruku za njih važan dokaz.

Drugi adut postupajućeg tužioca je blato na Marjanovićevim pantalonama, koje je, navodno, istog sastava kao i na mestu gde je pronađeno telo mlade žene. Stručnjaci, međutim, osporavaju i ovaj dokaz tvrdeći da je zločinac morao da bude obliven krvlju. Na odeći Zorana Marjanovića tragova krvi nije bilo.

Utisak je, bar zasada, da na sudijskom veću, kojim predsedava sudija Jelena Škulić, nije nimalo lak zadatak. Jedino što se zna je da je Jelena Marjanović ubijena na mestu gde je njeno telo i zatečeno - u kanalu na nasipu Crvenka. Oni su u svojim nalazima, objavljenim u optužnici, demantovali svake navode da je pevačica ubijena na drugom mestu pa bačena u kanal.