KAD ZAPEČE +30°C, NEĆE BITI DOBRO! Ristić najavio: Tropske temperature već od ovog datuma
Meteorolog amater Ivan Ristić objavio je na Fejsbuku da modeli pokazuju dolazak tropskih temperatura od ponedeljka, 2. juna, sa mogućim skretanjem vetra na južni pravac već dan ranije, u nedelju 1. juna.
Ristić ističe da bi temperature mogle da pređu 30 stepeni Celzijusa, nagoveštavajući dolazak toplog talasa iz Afrike.
Facebook/Ivan Ristić
I Marko Čubrilo je u svojoj najnovijoj vremenskoj prognozi najavio dolazak pravog leta već početkom juna.
On navodi da nas do kraja maja očekuje relativno sveže i vetrovito vreme, povremeno praćeno kišom ili pljuskovima, ali bez značajnijih nepogoda.
Kako navodi Čubrilo, u ponedeljak nas kiša povremeno očekuje nad severozapadnim i središnjim delovima regiona, a u utorak uglavnom nad planinskim predelima. Padavine neće biti obilne, a vetar će biti slab do umeren, mestimično pojačan, sa severozapada.
Temperature će tokom noći biti sveže, uz minimalne vrednosti od +4 do +13 stepeni Celzijusa, dok će dnevne maksimalne vrednosti ostati ispod proseka za kraj maja i kretati se od +16 do +22 stepena.
U sredu se očekuju duži sunčani intervali i toplije vreme, dok će u četvrtak u poslepodnevnim satima uslediti prolazno pogoršanje usled dolaska hladnog fronta, uz kišu, pljuskove i moguću grmljavinu. Tada će vetar biti pojačan, posebno na severozapadu regiona, a temperature će se kretati od oko +17 stepeni na severu do oko +25 stepeni na jugoistoku Srbije.
Petak donosi vetrovito i relativno sveže vreme, sa slabom kišom ili pljuskovima nad središnjim i jugoistočnim delovima, dok će u ostalim krajevima biti uglavnom suvo. Maksimalne dnevne temperature biće između +15 i +21 stepen Celzijusa.
BONUS VIDEO
Kako ističe Čubrilo u svojoj vremenskoj prognozi, relativno sveže vreme zadržaće se do kraja maja, a početkom juna nas očekuje promena sinoptike i dotok toplog vazduha sa severa Afrike, koji će doneti pravo leto i značajno toplije vreme.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)