VEJE KAO U DECEMBRU, TEMPERATURA 1 STEPEN! Atmosfera za nevericu u sred maja na Jabuci kod Prijepolja (FOTO)

- Sneg je počeo da pada još u ranim jutarnjim časovima, a temperatura se spustila na svega 1 stepen Celzijusa. Bele pahulje nisu ostale samo prolazna pojava – sneg se brzo primio i prekrio okolnu prirodu, stvarajući neobičnu zimsku atmosferu usred maja - kažu meštani za ageniciju RINA.

Foto: RINA
Pogledaj galeriju

Foto: RINA
Pogledaj galeriju

Foto: RINA
Pogledaj galeriju

Foto: RINA
Pogledaj galeriju

Foto: RINA
Pogledaj galeriju
Oni dodaju, da vozači koji prolaze ovim planinskim prevojem iznenađeni su prizorom koji više priliči januaru nego sredini maja. Zbog snežnih padavina i niske temperature, vozačima se savetuje dodatni oprez, posebno zbog mogućnosti poledice na kolovozu.
Ova neuobičajena vremenska pojava još jednom potvrđuje da u planinskim krajevima zima ume da se vrati i kad joj vreme nije, a Jabuka još jednom opravdava svoj naziv i reputaciju mesta gde su vremenske prilike često nepredvidive.
Takođe, na Kopaoniku jutros provejava slab sneg, a prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u sedam sati temeratura je na ovoj planini iznosila nula stepeni.
RINA/Alo.rs
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)