Nevreme
Foto: Printscreen/Instagram/NS Uživo

Na društvenim mrežama građani su podelili snimke jakih pljuskova praćenih grmljavinom, a prema navodima sa društvenih mreža, dogodilo se i više sudara.

Vozačima se apeluje da prilagode brzinu i da voze pažljivo dok je nevreme u toku. Kako se vidi na snimcima "NS Uživo", padao je i krupan grad, dok grmi i seva sve vreme.

Nevreme je takođe počelo i u Novom Sadu. Grad su prekrili crni oblaci koje su građani u komentarima opisali kao "oblake sudnjeg dana". 

Nešto ranije, oluju je najavilo i jezivo nebo nad Futogom.

U naredna 2 časa najintenzivniji pljuskovi i grmljavine očekuju se u zapadnoj Srbiju, Sremu i Bačkoj gde se ponegde očekuje veća količina padavina za kratko vreme (preko 20 mm), grad i jak vetar. Na jugu i jugozapadu pljuskovi će biti lokalni i slabijeg intenziteta u odnosu na zapadne krajeve Srbije, dok će se u ostalim predelima zadržati suvo, objavio je RHMZ u 20:30 sati.

RHMZ

RHMZ

 

Sutra ujutro mestimično niska oblačnost, a lokalno i kratkotrajna magla. Tokom dana se ponovo u svim regionima očekuje pojava kiše i lokalnih pljuskova sa grmljavinom, koji će ponegde biti praćeni gradom i većom količinom kiše za kratko vreme.

Više oblačnosti biće u zapadnoj polovini Srbije, dok se na istoku očekuju duži sunčani intervali. Vetar slab, promenljiv, a pri grmljavinskim procesima, kao i na severu Vojvodine umeren, povremeno jak, severni i severoistočni. Najviša dnevna temperatura od 18 °C na zapadu do 25 °C na istoku Srbije, najavio je RHMZ.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading