RHMZ POPALIO ALARME I DANAS Upozorenje, kažu: "Može biti opasno"

U Srbiji će u utorak, 15. aprila ujutru i pre podne biti pretežno oblačno, mestimično s kišom, dok se posle podne očekuje prestanak padavina i delimično razvedravanje, osim na istoku Srbije, gde će se niska oblačnost zadržati u toku celog dana, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
RHMZ
Duvaće slab i umeren vetar, u košavskom području i na planinama povremeno jak, na jugu Banata i u donjem Podunavlju i sa udarima olujne jačne, dok će se temperature kretati od devet do 23 stepena, osim u istočnoj Srbiji, gde će biti hladnije (do 15stepeni).

RHMZ
Pogledaj galeriju

RHMZ
Pogledaj galeriju

RHMZ
Pogledaj galeriju

RHMZ
Pogledaj galeriju

RHMZ
Pogledaj galeriju

RHMZ
Pogledaj galeriju

RHMZ
Pogledaj galeriju
U Beogradu će biti vetrovito sa umerenim i jakim jugoistočnim vetrom, povremeno s kišom, a od sredine dana se očekuje delimično razvedravanje uz sunčane intervale tokom popodneva.
Najviša dnevna temperatura biće oko 20 stepeni.
Vreme narednih dana i za praznike
RHMZ je takođe juče izdao najavu u kojoj stoji šta nas čeka narednih dana.
Od utorka (15.04.) do četvrtka (17.04.) u košavskom području vetrovito sa umerenim i jakim, a na jugu Banata, u donjem Podunavlju i na planinama sa olujnim južnim i jugoistočnim vetrom. Prestanak košave se očekuje u petak (18.04.).
U utorak (15.04.) ujutro i pre podne pretežno oblačno, mestimično s kišom. Posle podne prestanak padavina i delimično razvedravanje, pa se očekuju i sunčani intervali, osim na istoku Srbije, gde će se niska oblačnost zadržati u toku celog dana.
U sredu (16.04.) tokom većeg dela dana pretežno sunčano i toplije, posle podne i uveče uz slabu do umerenu oblačnost, naročito na jugu Srbije, gde je lokalno moguća i slaba kratkotrajna kiša. U Timočkoj Krajini niska oblačnost.
U četvrtak (17.04.) postepeno naoblačenje sa zapada, koje će krajem dana i u toku noći ka petku usloviti kratkotrajnu kišu i lokalne pljuskove. Padavine će prestati u petak (18.04.).
Za dane vikenda (19 - 20.04.) suvo - u subotu pretežno sunčano, a u nedelju malo do umereno oblačno. Novo naoblačenje s kišom uslediće početkom naredne sedmice.
Popaljeni alarmi
U Banatu i Pomoravlju na snazi je žuti meteoalarm zbog jakog vetra.
RHMZ
Biometeorološka prognoza
Usled očekivane biometeorološke situacije savetuje se posebna pažnja osobama sa varirajućim krvnim pritiskom, a u košavskom području i nervno labilnim osobama. Meteoropatske reakcije su moguće u vidu promenlјivog raspoloženja, bolova u mišićima i pada koncentracije. Neophodan je povećan oprez u saobraćaju.
RHMZ
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)