Oluje i pljuskovi od danas do kraja nedelje
Foto: Alo/Foto: Alo!/Vladimir Beatović

Najniža temperatura iznosi oko 11°C, dok je najviša dnevna oko 13°C.

Očekuje se da će padavine biti prisutne tokom dana, sa mogućim lokalnim pljuskovima.

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je žuto upozorenje na kišu, koje je na snazi do subote, 29. marta, zbog mogućnosti obilnijih padavina.

Lokalno se očekuje veća količina padavina, posebno na istoku zemlje, što može dovesti do poteškoća u urbanim sredinama, problema u saobraćaju i mogućih šteta na imovini.

Obilne padavine izazvale su porast vodostaja na više reka.

Na Savi se očekuje da će vodostaji biti u porastu, sa mogućnošću prevazilaženja granice redovne odbrane od poplava kod Šapca tokom subote, 29. marta.

Takođe, na slivovima Jadra, Lima, Kolubare i drugih reka, vodostaji su u porastu, sa mogućnošću dostizanja upozoravajućih nivoa.

U selu Bradić kod Loznice došlo je do izlivanja reke Jadar, što je dovelo do poplave okolnih polja i približavanja vode kućama.

Proglašena je vanredna odbrana od poplava u Loznici i Šapcu zbog povećanih vodostaja.

Preporučuje se da stanovništvo prati najnovija upozorenja i obaveštenja nadležnih institucija, posebno u područjima uz reke koje su podložne poplavama.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading