OLUJNE ĆELIJE NAPRAVILE HAOS U OVIM DELOVIMA SRBIJE Beograd bi mogao da bude sledeći na udaru nevremena, evo ŠTA stiže dalje! (FOTO)
Na 1. slici su mamatus oblaci na zadnjem delu olujnih oblaka. Na 2. je nadirući "shelf cloud" koji najavljuje pojačan vetar!
Najjača jezgra oblaka su proizvodila udare vetra u opsegu između 15 i 20 m/s ali je duž čitavog sistema bilo pojačanih udara vetra usled razlivanja bazena hladnog vazduha zbog povišenih baza oblaka i suvljeg sloja ispod istih.
Kombinacija dugotrajne suše i udara vetra je na određenim teritorijama kreirala prašinsku oluju. Maksimum električne aktivnosti je detektovan na teritoriji: Severnobanatskog okruga, Srednjebanatskog okruga, Zapadnobačkog okruga i Južnobačkog okruga.
Prvih oluja, u izolovanoj formi, je bilo i na jugoistoku Srbije. Fenski jugozapadni vetar će u subotu podići temperature na 30°C u centralnom i južnom pojasu Srbije, a na severu Srbije će se nalaziti hladnija vazdušna masa.
Beograd će biti u procepu ove dve vazdušne mase i padavine sa severa neće zahvatiti grad, najverovatnije, sve do kasno uveče, a moguće ni tada.
Temperature u Beogradu će biti prijatne - između 20 i 25°C. Pored feniranja u subotu, visoke koncentracije pustinjske prašine, povučene ekstremno jakom mlaznom strujom sa jugozapada, će prekriti nebo iznad Srbije, stoji u prognozi.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)