Novak Đoković
EPA/Ettore Ferrari

Novak slavi trijumf u Rimu, Foto: EPA/Ettore Ferrari

6:2 BREJK, SET, MEČ! To je to. Odličan drugi set za srpskog igrača, do pobede je stigao za 77 minuta. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

Ovako je izgledao drugi set:

Tabela

Printskrin: Flashscore

Drugi set, Foto: Printskrin: Flashscore

5:2 Dobro je, bekhend Noletu nije išao najbolje, ali je umeo da sačuva vrlo, vrlo važan gem.

4:2 Gruzijac igra vrlo agresivno, nema šta da izgubi. Za preokret mu treba brejk, teško da će ga dobiti od Novaka.

4:1 Gem bez greške za Novaka, bravo.

3:1 Basilašvili pokazuje smirenost, iako mu rezultat nikako ne ide na ruku.

3:0 Odličan start gema (40:0), potom tri poena koja su pripala Gruzijcu, na kraju uz mnogo muka ubedljivo vođstvo.

2:0 BREJK! Fantastičan gem za Novaka, najbolji od početka meča, bez izgubljenog poena na servis protivnika.

1:0 Imao je Novak problema sa agresivnim Basilašvilijem, kojem je cilj bio da u startu drugog seta dođe do brejka.

6:4, BREJK, SET! Kakav tajming srpskog igrača da prelomi duel u svoju korist. Išetao je Basilašvilija za medalju, uzeo je gem na iskustvo. Set je trajao 43 minuta, a ovako je izgledao:

Tabela

Prvi set, Foto: Printskrin: Flashscore

5:4 Novak uzvraća istom merom, pa i s kamatom ako gledamo na prethodni njegov servis gem.

4:4 Basilašvili siguran, Novak ne pronalazi način da uzvrati i načini brejk.

4:3 Posle prva besprekorna servis gema, Novak je došao u situaciju da u sedmom, maratonskom gemu u trajanju od skoro 15 minuta, spasava četiri brejk lopte. Gruzijac je sjajno napadao, stekao je neophodnu sigurnost da se okuša u pohodu na brejk, ali mu to nije uspelo. Ovaj gem trajao je duže nego šest prethodnih zajedno.

3:3 Šteta. Dve brejk prilike odoše u nepovrat. Nadajmo se da će naredne Novak iskoristiti.

3:2 Bravo, Nole! I treći put srpski teniser ne dopušta protivniku ni poen na svoj servis.

2:2 Basilašvili prilično siguran tokom servisa, pritom mu je strategija i da umara Đokovića dugim razmenama udaraca.

2:1 Još jedan strahoviti servis gem Đokovića, bez izgubljenog poena.

1:1 Gruzijac je dubinskim loptama "u noge" Novaka uspevao da dođe do većine poena. Naravno, insistirao je na Noletovom riternu iz bekhenda, nikako forhendom.

1:0 Novak je odlično servirao, gem bez izgubljenog poena. Vreme u Rimu je oblačno, postoje uslovi za kišu.

Meč 2. kola Rima počinje, Novak prvi servira.

Posle više od dva časa velike borbe, Sakari je sa 2:1 u setovima savladala Pliškovu, pa će posle petnaestak minuta pauze gledaoci, od 15 časova, gledati duel Đoković - Basilašvili.

Karolina Pliškova i Marija Sakari igraju treći, finalni set na terenu "Pjetranđeli" na kojem će potom Novak i Basilašvili igrati.

Novak Đoković, Foto: EPA/Ettore Ferrari

Dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos meča Novak Đoković - Nikolos Basilašvili na portalu Alo!

Teško je zaključiti u kakvoj je trenutno Novak formi, budući da ove sezone na šljaci igra vrlo promenljivo.

Basilašvili srpskom teniseru ne bi trebalo da bude veliki problem, ali i ako prođe u osminu finala, tamo ga čeka daleko jači rival - Albert Ramos ili Džon Izner.

Jedno je sigurno: Novak u Rimu brani finale i 600 bodova i ako bude eliminisan pre vremena preti mu strmoglav pad na ATP listi.