Novak Đoković, Foto: EPA/Nic Bothma

Nakon pobede, Novak je pogledao u nebo i izgovorio "Hvala ti, Bože"!

6:2 - Novak osvaja brejk i pobeđuje Nišikorija.

- Brejk-meč lopta za Novaka.

5:2 - Novak rutinski rešava gem i na pragu je pobede, možda već u narednom ukoliko iskoristi brejk.

4:2 - Nišikori stiže do gema.

4:1 - Đoković igra najbolji set u ovom duelu i još malo ga deli od odlaska u polufinale.

3:1 - Novak uzima još jedan brejk i stiže do sigurnog vođstva koji garantuje pobedu ako ne bude grešio do kraja.

2:1 - Perfektan gem za Novaka. Ponovo vodi u ovom setu.

1:1 - Novak vraća brejk i stiže do izjednačenja.

0:1 - Nišikori već na startu četvrtog seta uzeo brejk i stigao do vođstva.

6:2 SET, Novak Đoković munjevito uzima drugi uzastopni brejk Nišikoriju i vodi u setovima 2:1

- Novak ima set-brejk loptu

5:2 - Đoković rutinski osvaja gem na svoj servis i blizu je da ponovo povede u setovima.

4:2 - Novak konačno koristi brejk loptu i stiže do velike prednosti u trećem setu.

3:2 - Posle maratonskog gema u kojem je strepeo da mu Nišikori ne uzme brejk, Novak stiže do prednosti u ovom setu.

- Nišikori pred osvajnjem brejka u ovom setu, ali Novak se posle 40:0 za Japanca izvukao i ima šansu da se potpuno vrati, ali je ne koristi odmah.

2:2 - Nišikori ipak osvaja ovaj gem, iako je Đoković imao novu brejk šansu na servis Japanca.

- Odlična razmena udaraca u ovom gemu, a Novak stiže do prve brejk šanse u ovom setu.

2:1 - Još jedan odličan gem za Novaka u ovom setu. Nije dozvolio poen protivniku na svoj servis.

1:1 - Nišikori bez problema stiže do izjednačenja.

- Zanimljiv poluvolej Nišikorija u ovom gemu, na koji Novak nije imao odgovor.

1:0 - Silovit start Novaka u trećem setu. Neka tako i nastavi.

3:6 - SET, Nišikori koristi svoj servis i dolazi do poravnanja u setovima 1:1. Ponovo smo na nuli.

- Nišikori ima dve brejk lopte i dobru priliku da izjednači rezultat po setovima.

3:5 - Novak bez obzira na loš početak gema, uspeva da ga osvoji i ostane jo u igri u osvom setu

2:5 - Nišikori uzima i ovaj gem i blizu je izjednačenja u setovima.

2:4 - Đoković konačno bez greške stiže do drugog gema u ovom servisu.

1:4 - Novak ne zna za sebe i bez šanse da nešto učini u ovom gemu, sve više zaostaje za protivnikom.

1:3 - Japanac stiže do prvog brejka na meču.

1:2 - Nišikori spašava tri brejk lopte i stiže do drugog vođstva u ovom setu.

- Japanac se vraća iz mrtvih i na korak je da spasi ovaj gem.

- Nišikori ima velikih problema na svoj servis u ovom setu. Novak blizu brejka...

1:1 - Novak lagano stigao do izjendačenja.

0:1 Nakon 16 odigranih poena i desetominutne razmene udaraca, Nišikori stiže do vođstva u drugom setu.

Predugačak prvi gem u drugom setu, ne nazire se kraj...

6:3, SET - Đoković ne greši na svoj servis i osvaja prvi set.

5:3 - I koristi je. Novak uzima drugi brejk i blizu je osvajanja prvog seta.

Naš teniser stiže do šanse za novi brejk.

4:3 - Novak ponovo stiže do prendosti, a završnici gema je prethodio odličan forhend srpskog tenisera.

3:3 - Japanac ne greši ponovo na svoj servis i stiže do izjednačenja. Novak je u ovom gemu imao jedan dobar ritern, osim toga sve je bilo na strani protivnika.

3:2 - Nišikori vraća brejk i samim tim neizvesnost u meč.

3:1 - Novak stiže do brejka i sigurne prednosti za nastavak seta.

Novak ima šansu za prvi brejk na meču posle odlične razmene udaraca sa Nišikorijem.

2:1 - Novak je ponovo bez mnogo trzavica stigao do prednosti u uvodnom setu

1:1 - Japanac brzo stiže do izjednačenja na svoj servis. Za sada bez šansi za brejk.

1:0 - Novak posle rutinskog starta uz malo problema ipak stiže do prvog gema na meču

MEČ JE POČEO

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izlazi danas na teren gde će pokušati da protiv Japanca Keija Nišikorija izbori plasman u polufinale Vimbldona. Prvi reket Srbije ima odličan međusobni skor protiv 28. tenisera na ATP listi s obzirom na to da ima 13 pobeda naspram svega dve Japanca, od kojih je poslednja bila pre nepune četiri godine na US Openu.