Novak Đoković
EPA/Noushad Thekkay

AP

Novak Đoković, Foto: AP

6:2 SET, MEČ! Kraj. Novak je sa 6:3, 6:2, 6:2 savladao Mičela Krugera. Sledi duel sa Congom.

Printskrin: Eurosport

Novak ide sada na Congu, Foto: Printskrin: Eurosport

5:2 BREJK! Bravo. Na semaforu piše da smo upravo ušli u treći set igre, dakle - na vreme.

4:2 Potvrda koja je najava pobede.

3:2 BREJK! Konačno. Iz trećeg pokušaja u ovom gemu.

2:2 Kako to obično biva, posle predugog gema, stiže nikad kraći.

2:1 Maratonski gem u trajanju od skoro 15 minuta pripao je Amerikancu. Svašta smo videli u njemu, zaključno sa PET neiskorišćenih šansi Novaka za brejk.

1:1 Novak je u trećem setu još agresivniji, sve češće ga možemo videti i na mreži.

1:0 Kruger je krenuo sasvim solidno, gem za njega.

6:2 SET! Prvi u trajanju od 36 minuta, ovaj minut kraće.

5:2 Kruger se trudi koliko može. Srpski navijači, a ima ih i te kako na tribinama, pevaju.

5:1 Još jedan gem...

4:1 BREJK! Već sada možemo reći da mora da se dogodi planetarno čudo kakvo tenis nikada u istoriji nije video, da bi Novak izgubio meč. Kruger će mu se suprotstaviti u trećem setu jer pravila tako nalažu, inače bi momak već otišao u svlačionicu sada. Vidi se to po njegovom izrazu lica.

3:1 Novak održava "+2", hita ka drugom setu.

2:1 Ozbiljno se Kruger potrudio da se domogne prvog gema u setu. Kapa dole za neke poteze.

1:0 BREJK! Odmah da se zna ko je gazda na terenu. Bravo, Nole!

6:3 SET! Posle 36 minuta igre, Novak je iskoristio drugu set loptu i uspešno stigao do vrlo važnog vođstva. Pre svega na psihološkom planu.

5:3 BREJK! Nole je ušao u svoj ritam, Kruger je i sam uvideo da je podigao nivo igre.

4:3 Uz malo kočenja sa čelendžima, Novak privodi gem kraju za manje 180 sekundi.

3:3 Šteta, propuštena brejk šansa. Kruger nastavlja da tera Đokovića na 7-8 metara od osnovne linije.

3:2 Bravo, Nole! Navijači po prvi put na nogama, gem bez izgubljenog poena. Žo Vilfred Conga porazio je Martina Kližana i sada čeka Novaka ili Krugera. Derbi 2. kola u najavi!

2:2 BREJK! Dobro je. Novak s revolveraškim pogledom i sibirskom hladnoćom u igri vraća se vrlo brzo "u život".

1:2 BREJK! Šok! Muk na stadionu. Novak je prelako dopustio Krugeru dve brejk lopte. Prvu je anulirao asom, drugu - ne.

AP

1:1 Kruger je dobar server, šalje projektile u telo i zasad drži Novaka daleko od osnovne linije. Pao je i jedan smeč.

1:0 Gem s jednim izgubljenim poenom. Vrlo važno na startu meča. Mladi Kruger vrlo je impresioniran ambijentom u kakvom nikad nije igrao.

09:10 Novak i Kruger su na terenu. Mats Vilander, koji se uključio u prenos iz improvizovanog studija u Melburnu, nije propustio priliku da lupi novu glupost.

"Novak je spreman za AO, u to nema sumnje, ali ume on da neprijatno iznenadi navijače na startu. Trebaće mu vremena da se navikne na ovu sparinu. U Dohi je pokazao dva lica", rekao je Vilander koristeći svaku priliku očito da svetu pokaže kako priželjkuje ranu eliminaciju Đokovića.

Mats Vilander

Profimedia

Mats Vilander, Foto: Profimedia

Dobro jutro i dobrodošli na tekstualni prenos meča Đoković - Kruger na portalu Alo!

Novak se aklimatizovao na pakao Melburna zbog kojeg je već nekoliko tenisera odustalo u 1. kolu. Srpski teniser za protivnika ima 232. tenisera sveta o kojem niko ništa ne zna.

Jedno je sigurno - Nole ne sme da kiksne, čak ni sa gubitkom seta, budući da je svaki poen, gem, važan pre svega zbog početnog samopouzdanja, ali i indirektnih poruka koje će time slati najvećim rivalima.