EPA Fernando Villar
Dejvis kup Srbija

TSS

Dejvis kup Srbija, Foto: TSS

Hvala vam što ste pratili tekstulani prenos Dejvis kup meča Srbija - Japan na portalu Alo! Budite sa nama i sutra od 11 časova kada ćemo pratiti meč između Srbije i Francuske!

7:6 KRAJJJJJJJ Srbija - Japan 3:0 u pobedama! Još jednom je naš dubl bio siguran u taj brejku za overu maksimalne pobede Srbije u prvom meču finalnog turnira Dejvis kupa!

6:6 Ponovo taj - brejk odlučuje pobednika seta!

5:6 Osvojio je naš dubl prvi poen u ovom gemu, ali je to bilo sve, Japan je osigurao makar taj - brejk u ovom setu!

5:5 Loše procene Troickog anulirali su Tipsarevićevi servisi tako da je Srbija uspela da izjednači!

4:5 Japanci uzimaju gem bez izgubljenog poena i stižu na gem od izjednačenja!

4:4 Srbija je izjednačila u završnici drugog seta!

Viktor Troicki i Janko Tipsarević, Srbija - Japan

AP Bernat Armangue

Viktor Troicki i Janko Tipsarević, Srbija - Japan, Foto: AP Bernat Armangue

Medicinski taj - aut traži tim Japana pošto se pomoć ukazuje Meklahlanu!

3:4 BREJKKKK SRBIJAAA! Troicki i Tipsarević ekspresno uzvraćaju udarac i oduzimaju servis rivalima!

2:4 BREJK JAPAN! Meklahlan i Učijama prvi stižu do brejka i sada su na dobrom putu da izjednače u setovima!

2:3 Bez bilo kakve prilike za Srbiju u ovom gemu, Japanci dolaze do novog gema!

NAJNOVIJE IZ SPORTA:

2:2 Nesiguran servis gem Troickog, duplom greškom stiže se do đusa, ali se naš dubl izvukao i došao do izjednačenja!

1:2 Još uvek nema brejk lopte u meču!

1:1 Tipsarević nastavlja da igra odlično, beleži vinere i asove!

0:1 Prvi gem u drugom setu osvaja dubl Japana!

DRUGI SET:

7:6  SRBIJA OSVAJA PRVI SET! Napravili su naši igrači mini - brejk i stigli do prednosti od 4:2, a zatim i fantastičnim riternom Tipsarevića do 5:2. Međutim, japanski dubl osvaja naredna tri poena i stiže do izjednačenja.

Srbija dolazi do prve set lopte 6:5, a zatim sjajnim udarcem Tipsarevića osvaja novi poen i stiže posle 50 minuta igre do prednosti u dubl susretu!

6:6 Išao je srpski dubl na sve ili ništa u ovom gemu, stigli pasing šotom Tipsarevića do izjednačenja. Tokom ovog gema videli smo i jedan fantastičan ritern Troickog, ali se Japan izvukao i izborio taj - brejk

6:5 Od 0:30, Srbija osvaja četiri poena i vraća pritisak na stranu Japana!

5:5 Ne popušta japanski dubl u bitnom momentu, ostaju u prvom setu!

5:4 Briljantan servis gem Troickog, Srbija stiže na gem od osvajanja prvog seta!

4:4 Japanci su ponovo sigurnio na svom servisu, izgubili su samo poen i ponovo stigli do nerešenog rezultata!

4:3 Dobro igra za sada naš tandem, zapretili su igrači Japana, ali je gem pripao Srbiji!

3:3 Lagan gem za japanski dubl bez izgubljenog poena!

3:2 Tipsarević briljira na mreži, Troicki na servisu, sasvim dovoljno da se stigne do nove prednosti za Srbiju!

2:2 Prvi put preti srpski dubl. Stigli smo do izjednačenja, ali ovoga puta ništa više od toga, nerešeno je i dalje!

2:1 Samo jedan poen izgubio je Janko u svom prvom servis gemu na meču tako da je naš dubl ponovo došao do prednosti u prvom setu!

1:1 Janko je uspeo da osvojio jedini poen za Srbiju u ovom gemu, ali je Japan sigurnim servisima stigao do izjednačenja!

1:0 Prvi na servisu bio je Viktor Troicki. Bilo je malo problema jer se igralo na razliku, ali je Srbija osvojila prvi gem u meču!

PRVI SET:

Tipsarević/Troicki - Meklahlan/Učijama 2:0 (7:6, 7:6)

Novak Đoković pobedio je Nišioku i doneo nedostižnu pobedu Srbiji protiv Japana od 2:0.

Novak Đoković i Nenad Zimonjić, Srbija - Japan

AP Bernat Armang

Novak Đoković i Nenad Zimonjić, Srbija - Japan, Foto: AP Bernat Armang

Pre Novaka, prvi poen za Srbiju osvojio je Filip Krajinović koji je pobedio Sugitu. Priliku da donese maksimalnu pobedu Srbiji imaće dubl Tipsarević/Troicki koji igra protiv dvojca Meklahlan/Učijama.

6:2 GEM, SET, MEČ ĐOKOVIĆ! Novakovom pobedom protiv Nišioke, Srbija je stigla do nedostižne prednosti protiv Japana i tako zabeležila prvu pobedu u grupi na finalnom turniru Dejvis kupa u Madridu!

5:2 BREJKKKKK SRBIJAAAAA! Potpuno izgubljeno deluje japanski teniser, Novak ponovo pravi brejk i stiže na gem od pobede!

4:2 Novak još jednom dobija svoj servis gem bez izgubljenog poena!

3:2 Novi pritisak Novaka na servis Nišioke, bio je đus, ali se japanski teniser nekako izvukao i smanjio na 3:2!

3:1 Potvrda brejka bez izgubljenog poena!

2:1 BREJKKKKKKK SRBIJAAA! I treći gem u drugom setu odigran je na razliku. Tri poena zaredom osvojio je Novak i stigao do brejk lopte koju nije uspeo da iskoristi, ali zato jeste drugu. Lomi Đoković svog rivala već na startu drugog seta!

Novak Đoković, Srbija - Japan, Foto: AP Manu Fernandez

1:1 Ponovo jedan gem koji se igra na razliku. Đoković asom stiže do prednosti, a zatim Nišioka izbacuje loptu u aut tako da Novak stiže do izjednačenja!

0:1 Sedam minuta trajao je prvi gem drugog seta u kome Đoković nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte, tako da se Nišioka izvukao i stigao do prednosti!

DRUGI SET:

6:1 ĐOKOVIĆ STIŽE DO PRVOG SETA POSLE 33 MINUTA IGRE! Nišioka je potpuno pao posle gema koji je na njegov servis trajao više od 10 minuta! Novak je posle toga ekspresno osvojio naredna tri gema i stigao do prednosti u setovima!

5:1 BREJKKKKKK SRBIJAAAA! Novak stiže do duplog brejk aprednosti i servira za osvajanje prvog seta!

Novak Đoković Srbija - Japan

Novak Đoković Srbija - Japan, Foto: EPA Fernando Villar

4:1 Poigrava se Novak drop šotovima sa Nišiokom i overava brejk prednosti!

3:1 BREJKKK SRBIJAAAAA! Najduži gem do sada koji je trajao više od 10 minuata pripada Novaku. Ređali su se sjajni poeni i brejk prilike. Novak je iskoristio petu šansu i došao do prednosti od 3:1!

2:1 JAPAN VRAĆA BREJK - Iskoristio je Nišioka nešto slabiji servis gem našeg tenisera i uspeo da vrati brejk!

2:0 BREJKKK!  - Drugi servis Nišioke je njegova mana što je Novak već na startu iskoristio i došao do brejka! Iskoristio je naš teniser poklon svog protivnika na samom startu susreta, uspeo je da iskoristi drugu brejk priliku!

1:0 - Novak sigurno počinje meč i bez izgubljenog poena dolazi do prvog gema!

PRVI SET:

Đoković - Nišioka 2:0 (6:1, 6:2)

Neposredno pred izlaska na teren Novak Đoković istakao je timski duh koji vlada u reprezentaciji svih godina unazad i izrazio zadovoljstvo što ponovo može da igra za nacionalni tim jer je to nešto posebno.

Filip Krajinović bio je briljantan i doneo prednost Srbiji protiv Japana, a priliku da donese pobedu našem timu imaće Novak Đoković kojeg očekuje duel protiv Jošihita NIšioke. Ukoliko Đoković ne donese trijumf, to će moći da učini dubl Tipsarević/Troicki protiv dvojca Meklahlan/Učijama.

Filip Krajinović je rutinskom pobedom nad Sugitom doneo prednost Srbiji u duelu sa Japanom. Naš teniser je odlično otvorio meč i sa dva brejka rutinski stigao do prvog seta.

Ranim brejkom Krajinović je trasirao put i u drugom setu, a prednost je održao do kraja meča.

Krajinović - Sugita 2:0 (6:2, 6:4)

DRUGI SET

6:4 - POBEDA KRAJINOVIĆA I PREDNOST ZA SRBIJU PROTIV JAPANA!

5:4 - Nije uspeo Krajinović da novim brejkom stavi tačku, ali će lakši posao imati u narednom gemu u kojem servira za pobedu.

5:3 - Krajinović gazi ka pobedi, Sugita će morati da servira za ostanak u meču.

Filip Krajinović Srbija - Japan

EPA Fernando Villar"

Filip Krajinović Srbija - Japan, Foto: EPA Fernando Villar

4:3 - Japanac ostaje u životu novim gemom osvojenim na svoj servis.

4:2 - Krajinović rutinski. Srbija je na dva koraka od prvog trijumfa.

3:2 - Sugita je spasio dve brejk lopte i sačuvao bar trunku nade Japanaca.

3:1 - Osvojivši gem na svoj servis Krajinović je potvrdio brejk.

2:1 - Novi brejk za Srbiju! Krajinović sigurno korača ka pobedi nad Sugitom.

1:1 - Naš teniser je greškama probudio nadu Japanca koji je stigao do 40:30, ali je potom sjajnim servisom stigao do gema.

0:1 - Japanac otvara drugi set osvojenim gemom. Krajinović je uspeo da namuči rivala i osvoji dva poena, ipak bio je daleko od novog brejka.

6:2 - Rutinski osvojen prvi set za Srbiju.

5:2 - Prekinuo je Sugita niz gemova koje je osvojio Krajinović. Srbin u narednom servira za osvajanje prvog seta.

5:1 - Najlepšim poenom do sada Krajinović je overio još jedan gem, peti u nizu.

4:1 - Nastavlja Srbin u istom ritmu. U najdužem gemu do sad uspeo je da stigne do novog brejka.

3:1 - Krajinović nastavlja da niže gemove sa lakoćom.

2:1 - Brejk srpskog tenisera bez izgubljenog poena. Sjajan početak!

1:1 - Ekspresno je Krajinović stigao do izjednačenja.

0:1 - Sugita je osvojio gem na svoj servis. Imao je Krajinović brejk loptu, ali se Japanac izvukao iz neugodne situacije.

Počeo je meč između Krajinovića i Sugite. Japanac servira u prvom gemu.

Filip Krajinović će protiv Juiči Sugite odigrati prvi duel za Srbiju na ovogodišnjem finalnom turniru Dejbis Kupa koji se održava u Madridu.

Po završetku ovog susreta snage će odmeriti Novak Đoković i Jošihita Nišioka, a ukoliko bude 1:1 odlučiće dublovi Tipsarević/Troicki – Meklahlan/Učijama.

Podsetimo, Japan je u prvom kolu Grupe A izgubio od Francuske rezultatom 2:1.

Bonus video: Bogosavac: Čukarički uvek ima najviše ambicije, Evropa cilj i ove godine