Dušan Lajović
EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Dušan Lajović, Foto: EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je  Tijaga Monteira  za dva sata i šest minuta, sa ukupnim rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:4.).

On se ovom pobedom plasirao u treće kolo Rolan Garosa a u narednom kolu će igrati protiv Eliota Benšetrita, koji je bio maksimalan protiv Kamerona Norija. Lajović će imati otežanu situaciju pošto će protiv Benšetrita igrati i pred njegovom domaćom publikom.

"Duci" je nervozno ušao u meč, što je Monteiro znao da iskoristi. Brazilac poveo je sa 2:0 u prvom setu, ali se onda Lajović probudio i dobio šest od narednih sedam gemova.

U drugom setu, Lajović je stigao do 4:3, a onda je spasao tri brejk lopte i uspeo da povede sa 5:3, a nakon toga je imao tri set lopte na servis Monteira, ali nije uspeo da ih realizuje, pa je sačekao svoj servis za 6:4.

U trećem setu, Lajoviću je pala koncentracija pa je sam finiš meča bio neizvestan. Više puta je Monteiro imao šansu za brejk, ali je Lajović uvek uspeo da se izvuče i da na kraju dobije set sa 6:4.