Rodžer Federer - Dominik Tim
AP Alastair Grant

Rodžer Federer - Dominik Tim, Foto: AP Alastair Grant

Švajcarski teniser Rodžer Federer poražen je na startu završnog turnira sezone koji se igra u Londonu. Bolji od Federera bio je Austrijanac Dominik Tim koji je pobedio sa 2:0 po setovima je bilo 7:5, 7:5.

Tim je došao do pete pobede u sedam mečeva sa Federerom. Austrijanac je već u prvom gemu prvog seta napravio brejk, ali je tu prednost izgubio u četvrtom. Ipak, u 11. je pronašao način da osvoji gem na servis Federera, a u sledećem je uspeo da iskoristi prvu priliku da okonča prvi set.

Velika borba viđena je u drugom setu. Do 11. gema viđena je samo jedna brejk šansa i to u četvrtom gemu kada je Federer imao priliku da stekne prednost, ali je Tim uspeo da se izvuče iz neprijatne situacije.

To nije pošlo za rukom švajcarskom teniseru, mlađi rival je 11. gem, na njegov servis, dobio bez izgubljenog poena, a u 12. gemu je Federer propustio dve brejk šanse, što je Tim umeo da iskoristi, da realizuje drugu meč loptu i okonča meč.