Novak Đoković, Australijan open 2019, Foto: Tanjug/AP, Aaron favila

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Đoković - Tomić na portalu Alo!

6:3 GEM, SET, MEČ! Đoković rutinski stiže do pobede u drugom setu.

5:2 NOVI BREJK! Novak servira za pobedu!

4:2 Stigao je Đoković do novog gema uz malo muke. Iskoristio je i prvi čelendž u drugom setu, ali nije pogodio i sada su mu ostala još dva.

3:2 Tomićev još brzi, ponovo nije izugubio nijedan poen u gemu.

3:1 Najkraći Noletov gem u meču, samo 67 sekundi.

2:1 Australijanac od sjaja do očaja pa nazad do sjaja. Poveo je, imao gem lopte, onda napravio duplu servis grešku, da bi gem završio as servisom.

2:0 Srpski teniser potvrđuje brej i duplira vodstvo.

1:0 BREJK! Đoković odmah na početku drugog seta oduzima protivniku servis. Pitanje je da li će Tomić moći da ponovi igru iz prvog seta.

DRUGI SET

7:6 SET! Novak je uspeo da napravi mini brejk kod rezultata 1:1, potom još jedan na 4:2 i priveo je kraju prvi set sa svoja dva servira.

6:6 Novak je na 30:00 bio na dva poena od seta, ali je Tomić sa četiri vezana poena izborio taj brejk.

6:5 Đoković rutinski stigao do gema i obezbedio taj brej, u narednom gemu imaće priliku da set privede kraju.

5:5 Australijanac neverovatnim servisima osvaja gem, Novak nijedan servis nije uspeo da vrati u polje.

5:4 Novak je posle dve duže razmene "ispalio" dva as servisa i lagano priveo kraj gema i sada će Tomić servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 Tomić je neverovatno dobro odservira u ovom gemu, čak tri servira protivnik nije uspeo da vrati.

4:3 Prvi reket sveta se u potpunosti vratio u meč.

3:3 RIBREJK! Činilo se da će Tomić lako doći do svog servisa, ali onda je usledio sjajan ritern, pa greška, da bi se došlo do izjednačenja. Novak je onda stvari preuzeo u svoje ruke i vratio izgubljeni servis iz prošlog gema.

2:3 Brejk! Au, ne! Novak je nekoliko poena promašio i Australijanac je uspeo da stigne do prednosti.

2:2 Šteta. Novak je imao brejk loptu, ali je nakon dužeg poena Tomić stigao prvo do izjednačenja, a kasnije i do gema.

Đoković je imao kraću medicinsku intervenciju u pauzi između gemova, doktor mu je stavio novi flaster i sad može komotno da nastavi meč.

2:1 Izvukao se Đoković! Tomić je pripretio na 30:30, ali je Nole uz jedan odličan poen i as udarac priveo gem kraju.

1:1 Tomić uz malo muke stiže do svog prvog gema, izgubio je dva poena. Videli smo čak dva asa u ovom gemu kao i prvu duplu servis grešku.

1:0 Novak odlično otvara meč, osvojio je prvi gem bez izgubljenog poena.

PRVI SET

Meč je počeo, Đoković prvi servira.

01:00 Teniseri su izašli na teren

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos duela Đoković - Tomić na portalu Alo!

Najbolji teniser sveta u prvom kolu je bio slobodan, dok je Tomić slavio protiv Tiaga Monteira iz Brazila koji je u glavni žreb upao jer je Tomas Berdih odustao zbog problema sa leđima.

Srbin i Australijanac do sada su se sastali pet puta i svaki meč pripao je u korist Novaka Đokovića.

Teniser poreklom iz Hrvatske trenutno je 82. igrač ATP liste, a najbolji plasman u karijeri mu je 17. mesto na kojem je bio u januaru 2016. godine.

Prvi reket sveta Novak Đoković svoj prvi meč na Masters turniru u Majamiju igra protiv Bernarda Tomića iz Australije.