Janik Siner
AP Luca Bruno
Janik Siner

Italijanski teniser je pred domaćom publikom pružio sjajnu partiju i bez izgubljenog seta savladao Australijanca za titulu završnog turnira najboljih mladih tenisera sveta.

Siner je prvi brejk napravio u šestom gemu, a u istom ritmu nastavio je u drugom setu napravivši brejk u drugom gemu.

Tačku je stavio rutinski osvaojivši i treći set čime je potvrdio da mu predstoji blistava budućnost.

Italijan je turnir u Milanu dočekao kao 95. teniser na ATP listi, a upravo večerašnji rival De Minor je predstavljao glavnog favorita zas osvajanje trofeja imajući u vidu da je beležio sjajne rezultate ove godine zahvaljujući koima je u Italiju došao kao 18. teniser sveta.

Podsetimo, Siner je u polufinalu savladao našeg Miomira Kesmanovića rezultatom 3:1.

Bonus video: Filip Stevanović: Za ovo sam radio od prvog treninga, želim još mnogo utakmica u dresu Partizana