Novak Đoković, Australijan open 2019
Tanjug/AP, Aaron Favila

Novak Đoković, Australijan open 2019, Foto: Tanjug/AP, Aaron Favila

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Đoković - Nadal na portalu Alo!

6:3 Novak je na dva poena od trijumfa! 15:30! Dve meč lopte! Razvaljivanjeeeeee!!!! Kraaaaaaj! Novak je sedmi put osvojio Australijan open!

5:3 Pogrešio je Nole 0:15, ali usledio je opasan smeč. Izjednačenje. Odmah preokret 30:15. Ima Nole gem loptu, ajmo kraljuuu, možeš ti to! Igraće se na razliku. Đus. Dva uzastopna poena i Nole je korak od istorije.

4:3 Nadal relativno lako stiže do poena i gema, smanjuje vođstvo Novaka.

4:2 Nole servira i prvi stiže do prednosti. Munjevito kretanje obojice, opasna trka, Nadal pogađa mrežu 30:0. Dve uzastopne greške Novaka za 30:30. Španac dolazi do prve brejk šanse u meču. Bravo! Ne da Novak! Đus. Strašan napad Novaka. Gem lopta.

3:2 Nadal ekspresno stiže do 40:0, Nole briše jednu gem loptu, ali Španac ipak stiže do gema

3:1 Potvrda brejka! Đoković hita ka rekordu, ka novom trofeju u Melburnu!

2:1 Prednost Nadala. Strašan viner Noleta 15:15. Idemo Nole, ajde odmah još jedan brejk 15:30. Ne pogađa Nadal, to je aut. 15:40. Dve brejk šanse. Odličan poen rafe 30:40. Evo ga novi brejk!!!

1:1 Lopta je pogodila vrh mreže, malo dekoncentrisala Nadala koji pogađa mrežu. Prednost je duplirana. Evo i tri gem lopte. Novak u novom naletu. "Nula"!

0:1 Nadal otvara set servisom. Stiže do prednosti, ali Novak sjajnim poenom izjednačuje. Odličan servis 30:15. Genijalno. Napred nazad, genijalan lob 30:30. Odličan napad za Nadala i gem lopta.

TREĆI SET

6:2 Novak servira za duplo vođstvo u setovima. Odmah pokazuje da ima nameru da ekspresno stigne do drugog seta. Šesti as. Ljudi kakvo je ovo gaženje. Novak lagano osvaja i drugi set.

5:2 Nole ponovo preti 15:30 na servis Nadala. Evo nove dve brejk šanse. I novi brejk, Novak Đoković razbija Nadala!!!

4:2 Greši Novak, pa Rafa uzvraća. Dubok ritern 15:30.Sjajno! Novak se kreće fenomenalno. Izjednačenje. Nadal šalje loptu u aut, gem lopta! Šteta, skratio loptu Španac, Nole pogađa mrežu. Druga gem lopta za potvrdu brejka. Ipak, đus. Ode nadalova lopta u aut. Prednost Đoković. Potvrdio je Novak brejk u drugom setu, bravo! Idemoooooo!!!

3:2 Odličan ritern Novaka, pa šansa za novi brejk 0:30. Prvi as u drugom setu za Španca 15:30. Još jedan strašan ritern Novaka. Dve brejk šanse 15:40. Evo novog brejka!

2:2 Kreće Novak poenom, ali u sledećem greši 15:15. Servis vinerom dolazi do prednosti Srbin 30:15. Dve gem lopte i siguran gem za Novaka

1:2 Preti Nole brejkom, divan poen. Bio je rafa na lopti, ali lopta je pogodila mrežu i ostala na njegovoj polovini. Pogađa rival liniju, izjednačenje. Štetaaa, poen za Nadala, Nole je proklizao, ne vredi. Na kraju gem za Nadala.

1:1 Sa "nulom" uzvraća Đoković Špancu. Ponovo razbijanje.

0:1 Preokret Rafe u prvom gemu druge deonice 30:15. Sjajan viner Novaka, izjednačenje! Nadal odgovara i ima gem loptu. Dobar početak Nadala na otvaranju ovog seta. Prvo vođstvo Španca.

DRUGI SET

6:3 Greši najbolji teniser sveta na servis koji može da mu donese prvi set. Izjednačenje. Kakva dva poena bravo! Dve set lopte ima Đoković. I set!!!! Prvi set je Novakov. "Izdrži, majstore", poručuje mu Dejan Stanković sa tribina"!

5:3 Trudio se Novak, ali nije uspeo 15:0. Nadal ipak duplira vođstvo. Tri gem lopte za rafu, ostao je u životu, Nole servira za set!

5:2 Nije uspeo da uhvati volej Rafa 15:0. Ponovo napad forhendom, u ćošak 30:0. Idemo majstoreee, melji!!! Nadal promašio loptu reketo,m, ponovo Špancu preti "nula". I gazi ga Nole "nulom"!!!

4:2 "Biku sa Majorke" i dalje ništa nije jasno 0:15. Izjednačenje. Odličan servis Španca 30:15. Prvi as Rafu, međutim ne, Novak traži čelendž, u pravu je, aut, nema asa. Novak insistirao na bekend dijagonali i poentirao na liniju 30:30. Neverovatno šta je spasao Nadal, posle Novakovog loba. Gem lopta. Razoran servisi gem za Španca.

4:1 Perfektan je Novak na svoj servis. Četvrti as za 40:0. Još jedan prepoznatljiv bekend viner. Gem!

3:1 Servira Nadal. Posle 15:15 strašna dijagonala Đokovića 15:30. Odgovara Španac. Izjednačenje. Nova brejk šansa, bravo Noleeeee, razvaljuj! Ipak đus, pa prednost za Rafu. Poen na prvi servis. Spasio je Nadal jednu brejk loptu i prekinuo mini seriju najboljeg tenisera sveta.

3:0 Nastavlja Novak da razbija Nadala! Ponovo "nulom" dobija gem i potvrđuje brejk.

2:0 Sjajnooooo! Nastavlja Nole u ritmu iz prvog gema, 0:15 pa duplirano vođstvo. Odličan poen i napad rafe, pa dve brejk lopte za Novaka. Početak iz snova BREEEEJK!!!

1:0 Odličan početak Novaka 15:0, pa onda Nadal šalje loptu u aut 30:0. Đoković ima tri gem lopte. Sjajan početak srpskog asa! Sa "nulom" otvara meč.

PRVI SET

U toku je zagrevanje, uskoro se očekuje početak spektakla.

Na "Rod Lejver Areni" je 15.000 gledalaca. Prvi je na teren izašap rafael Nadal, a evo i Novaka! Publika je u transu!

* Pred veliki meč Novak se relaksirao na biciklu.

* Dan uoči duela Rafa se družio s klincima:

View this post on Instagram

So nice to see all these under10 @tennisaustralia kids after my pre final practice! Thanks for the support! #vamos

A post shared by Rafa Nadal (@rafaelnadal) on Jan 25, 2019 at 5:59pm PST

Dobro jutro i dobrodošli na tekstualni prenos meča Đoković - Nadal na portalu Alo!

*A šta kaže Novak? Evo kako je najbolji teniser sveta najavio novi spektakl na Australijan openu u Melburnu:

"Nadal je igrao neverovatno do finala, ije izgubio ni set, a nisam ni ja bio loš u poslednjih nekoliko mečeva. Finale dolazi u pravom trenutku za obojicu. Siguran sam da će biti dobar meč i verujem da će ljudi uživati" kaže Ðoković.

Dejan Stanković i Miloš Ninković

Promo

Dejan Stanković i Miloš Ninković, Foto: Promo

Veliko ime srpskog fudbala Dejan Stanković dolazi na "Lejver"

"Sa tribina ću za njega zdušno navijati i pružiti mu podršku u nameri da osvoji rekordnu sedmu titulu. Zaista mi je mnogo drago što je u finalu, on je istinski teniski as, jedan od najboljih sportista svih vremena i ima svu moju podršku", rekao je Stanković.

* Uoči 53. okršaja Nadal je izjavio da je srećan zbog velikog rivaliteta sa Novakom:

Rafael Nadal

AP

Rafael Nadal, Foto: AP

"Kroz karijeru smo gurali jedan drugog do samog limita. Srećan sam što imam takav rivalitet i ono što će se dogoditi sutra biće još jedna epizoda", istakao je Nadal, koji bi u slučaju da osvoji titulu postao prvi u istoriji sa najmanje dve titule na svakom gren slemu", rekao je Nadal.

* Srpski as dobio je poslednji duel, u polufinalu Vimbldona prošle godine posle dva dana igre i pet setova borbe.

* Novak vodi u međusobnom skoru 27:25, a od 52. duela se svakako najduže pamti finale Melburna iz 2012, kada je Ðoković slavio posle skoro šest sati veličanstvene borbe.

* Ðoković želi rekordnu sedmu titulu u Melburnu i ukupo 15. gren slem, koji bi mu dao dodatni vetar u leđa u "poteri" za Rodžerom Federerom i njegovih 20, a sa druge preporođeni Nadal, bez izgubljenog seta do finala, sa ciljem da osvoji 18. gren slem.