Novak Đoković
AP

AP

Novak Đoković, Foto: AP

Kakva drama! Kakav meč na terenu "Filip Šatrije"! Delovalo je da neće biti ovako napeto, ali jedno je sigurno - Novak Đoković ide po drugi trofej na pariskoj šljaci u karijeri nakon pobede nad Stefanosom Cicipasom sa 3:2 (6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1) posle skoro četiri sata borbe.

Sjajni Grk je pokazao zašto je do ovog petka imao 3:3 u međusobnom skoru sa prvim reketom sveta. Nole je krenuo jako, brzo poveo sa 2:0 u setovima, ali je onda Cicipas počeo propisno da muči našeg asa. Izluđivao ga je ogromnom željom, nije želeo da se preda nijednog momenta.

Prvi set rešen je jednim brejkom i to u drugom gemu. Imao je brejk šansu Grk, ali je do prednosti u setovima prvi stigao Srbin, a onda u drugom uradio gotovo identičnu stvar i došao na korak do finala i lagane pobede.

Ipak, tada kreće pravi šou. Dovoljno je reći da je Nole propustio 10 brejk prilika i praktično poklonio Cicipasu šansu da se vrati u meč koju je mladi Grk oberučke prihvatio.

Očekivala se drama i u petom setu, ali je Đoković pokazao zašto je najbolji kada je najpotrebnije i sa svega jednim izgubljenim gemom zakazao finale sa Rafaelom Nadalom.

Neka se spremi "kralj šljake"!

Hoće li Novak osvojiti ovogodišnji Rolan Garos?

ĐOKOVIĆ - CICIPAS 3:2 (6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1)

Tok meča:

PETI SET:

6:1 - KRAJ! Đoković je u finalu!

5:1 - Ovo je onaj pravi Novak! Samo jedan gem ga deli od finala Rolan Garosa.

4:1 - BRAVO, NOLE! Vraća se sada sve našem asu! Novi, drugi brejk u ovom setu. Ovo Novak mora iskoristiti!

3:1 - Potvrđen brejk, Nole gazi ka pobedi.

2:1 - EVO GA! KONAČNO! Đoković koristi drugu brejk šansu u petom setu!

1:1 - Vraća Nole istom merom! Idemo dalje!

0:1 - Kao da je fortuna okrenula leđa Đokoviću. Nova šansa za brejk u odlučujućem setu i opet ništa! Cicipas nastavlja da igra briljantno!

ČETVRTI SET:

4:6 - Neverovatno! Novi brejk Cicipasa i gledaćemo peti, odlučujući set!

4:5- PA DOKLE VIŠE?! Ponovo brejk šansa, ali je Grk baš tada odservirao as! Nastavlja se borba!

4:4 - Ne popušta ni Nole. Odličan gem našeg asa za novo izjednačenje.

3:4 - Neće, pa neće! Đoković je sada imao četiri brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. Cicipas nastavlja da izluđuje Novaka.

3:3 - Siguran Đoković nakon kratke pauze!

2:3 - Nisu bile dovoljne ni tri brejk prilike! Cicipas se ponovo provukao do vođstva! Na kratko je ušla medicinska ekipa kako bi provelila kakvo je stanje sa Grkom.

Stefanos Cicipas

AP

Stefanos Cicipas, Foto: AP

2:2 - Potvrđen brejk! Nastavlja se velika borba.

1:2 - Bravo, Nole! Odmah se Srbin vratio u četvrti set! Vraćen brejk i sad smo opet na početku!

0:2 - Ovo nikako nije dobro! Đoković gubi gem na svoj servis, Cicipas je sada u ozbiljnoj seriji!

0:1 - Imao je Nole sada brejk šansu, ali je nije iskoristio. Cicipas je, sa druge strane, ostao smiren i došao do prednosti. Postaje jako zanimljivo u Parizu.

AP

TREĆI SET:

5:7 - Od meč lopte do izgubljenog seta! Cicipas posle velike borbe dolazi do 2:1 u setovima.

5:6 - Od 0:30 do izgubljenog gema. U potpunosti se sada vratio Cicipas u meč. Novak će servirati za ostanak u trećem setu.

5:5 - Uuuuh! Imao je Novak meč loptu, ali je Grk iz trećeg pokušaja uspeo da osvoji brejk u najbitnijem momentu.

5:4 - Ma, majstor! Đoković koristi prvu brejk šansu u trećem setu i dolazi na gem do pobede. Imaće priliku da prođe u finale na svoj servis. 'Ajmo Nole!

4:4 - Nastavlja se igra gem za gem, Đoković sa nulom ponovo dolazi do izjednačenja. Pravo je uživanje gledati ovakvog Novaka.

3:4 - Imao je Novak šansu na 30:30 da dođe do brejk prilike i prebaci pritisak na rivala, ali se ovoga puta Cicipas izvukao.

3:3 - Istom merom uzvraća Nole! Sa nulom ponovo "vraća lopticu u tuđe dvorište".

2:3 - Nema šta, odličan gem Cicipasa. Bez izgubljenog poena do još jedne prednosti. Gledamo rezultatsku klackalicu u trećem setu.

2:2 - Vraća Nole istom merom. Jeste Grk prvi došao do poena, ali onda četiri vezana za Srbina i ponovo je egal.

AP

1:2 - Jedan od boljih gemova Cicipasa na meču, odlična kretnja Grka koji je pročitao nekoliko namera srpskog asa i ponovo poveo u trećem setu.

1:1 - Izgleda da smo osuđeni da gledamo jedan ovakav gem u svakom setu. Ponovo je Cicipas ima priliku da osvoji gem na Novakov servis, ali nije iskoristio brejk loptu i Đoković izjednačuje.

0:1 - Dobar početak trećeg seta za Grka. Bez izgubljenog poena dolazi do prednosti.

DRUGI SET:

6:2 - To je to! Nole siguran za 2:0 u setovima!

5:2 - Novi brejk! Đoković je sada na korak do osvajanja drugog seta! Serviraće za 2:0!

4:2 - Bravo! Potvrđen brejk, sada se lakše diše! Nije dugo trajao ovaj gem.

3:2 - Tako je, Noleee! Evo ga brejk, taman kada treba!

2:2 - Sada dosta sigurniji Novak na svoj servis za još jedno izjednačenje.

1:2 - Imao je šansu Nole da pripreti Cicipasu u ovom gemu, ali uspeva Stefanos da ponovo povede.

1:1 - Kakav gem! Grk je imao dve brejk lopte, ali se Đoković još jednom izvukao! Gledali smo reprizu prvog gema sa današnjeg duela i ponovo isti epilog.

0:1 - Cicipas dolazi do prvog vođstva na meču. Dobro je otvorio drugi set.

PRVI SET:

6:3 - Bravo, Novače! Još jedan neizvestan gem u kom je Grk uspeo da dođe do 40:40, ali nije to poremetilo Srbina koji dolazi do 1:0 u ukupnom rezultatu.

5:3 - Još jedan dobar servis gem Cicipasa. Đoković će na svoj servis moći da potvrdi prvi set.

5:2 - Sjajni Nole! Ponovo je Cicipas imao brejk šansu, ali se još jednom vratio Srbin i održao brejk prednosti. Sada će Cicipas servirati za ostanak u prvom setu.

4:2 - Ne pradaje se Grk, ponovo je siguran na svoj servis.

4:1 - Nakon prvog gema, Novak u nastavku izgleda mnogo bolje i sigurnije na terenu. Za sada sigurno ide ka osvajanju prvog seta.

3:1 - Probudio se i Grk. Cicipas stiže do prvog gema na meču.

AP

3:0 - Ekspresno potvrđen brejk za sada već ubedljivu prednost srpskog tenisera.

2:0 - Bravo, majstore! Novak odmah dolazi do brejka!

1:0 - Kakav početak meča! Cicipas je imao čak četiri brejk lopte, bilo je 0:40 u jednom momentu, ali je Novak uspeo da se vrati i dođe do početne prednosti.

18.37 - Meč je počeo, prvi servira Novak!

18.31 - Bilo je strepnje, ali evo Novaka na terenu:

18.12 - Nadal je u finalu! Očekujemo Novaka uskoro na terenu!

18.01 - Pre nego što meč počne, podsetićemo se dosadašnjih duela dvojice asova. Malo koji teniser može da se pohvali da ima pozitivan ili izjednačen skor sa Đokovićem, a Grk je trenutno na 3:3. Poslednji duel završio se pobedom Novaka u finalu Dubaija u februaru, a nakon tog turnira usledila je dugo pauza u svetu tenisa.

17.50 - Odužio se meč Nadala i Švarcmana iako je već viđena pobeda Španca. Noletov duel pomeren je za 18.10, ali će verovatno početi još kasnije.

17.25 - Novak čeka kraj meča između Švarcmana i Nadala. Trenutno je u toku treći set gde Rafa ima brejk prednosti, a pored toga vodi 2:0 u ukupnom rezultatu pa je na korak do pobede.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom polufinalnom meču na Rolan Garosu između Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa terena "Filip Šatrije" u Parizu.