Rafael Nadal
EPA Christophe Petit Tesson

Rafael Nadal , Foto: EPA Christophe Petit Tesson

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu pošto je u četvrtfinalu savladao domaćeg tenisera Žo Vilfreda Congu 2:0 (7:6, 6:1).

Poslednji meč četvrtfinala trajao je 96 minuta, a domaći teniser je u prvom setu pružio odličan otpor favorizovanom protivniku. Nijanse su odlučile pobednika prvog seta koji je Španac dobio u taj - brejku rezultatom 7:4.

Za razliku od prvog seta, sasvim drugačija slika viđena je u drugom u kome je Nadal bio dominantan.

Napravio je dvostruki brejk za 5:1, posle čega je rutinski odservirao za trijumf, deseti u 14 okršaja sa Congom.

Španac će se za plasman u finale boriti sa Denisom Šapovalovom iz Kanade, koji je u četvrtfinalu pobedio Gaela Monfisa sa 6:2, 6:2.