Dušan Lajović
AP Andy Wong

Dušan Lajović, Foto: AP Andy Wong

Dušan Lajović je zaustavljen u četvrtfinalu ATP u Buenos Ajresu. Srbina je u četvrtfinalu takmičenja u glavnom gradu Argentine pobedio 45. teniser sveta, Norvežanin Kasper Rud, 7:5, 6:1.

Meč je trajao ukupno 86 minuta i Norvežanin je od početka uhvatio bolji ritam koji mu je na kraju doneo i plasman među četiri najbolja. Rud je napravio brejk već u drugom gemu početnog seta i poveo potom sa 3:0 da bi usledilo kratkotrajno buđenje srpskog tenisera koji je vratio brejk i potom došao do 3:3. Lajović se dobro držao sve do samog finiša seta kada je u 12. gemu Rud uspeo da iskoristi četvrtu brejk i set loptu i tako dobije taj deo igre sa 7:5.

U drugom setu, poveo je uz dva brejka sa 5:0 i posle toga, bilo je jasno da Lajović nema snage da se vrati u meč.

Rud će se u polufinalu turnira čiji je nagradni fond 696.280 dolara sastati sa pobednikom duela dvojice domaćih igrača, Huana Ignjasija Londera i Gvida Pelje. Pobedniku turnira u Buenos Ajresu će osim 250 poena pripasti i nagrada od 102.535 dolara.