Filip Krajinović
EPA/Jason Szenes

EPA-EFE/Claudio Bresciani/TT S

Filip Krajinović, Foto: EPA-EFE/Claudio Bresciani/TT S

Kraj! Srpski teniser Filip Krajinović izgubio je u finalu ATP turnira u Stokholmu od Denisa Šapovalova. Kanađanin ga je savladao u dva seta rezultatom 6:4, 6:4.

6:4 SET! MEČ! Iskusniji je Kanađanin u ovakvim duelima, ostaju za Filipa neke naredne borbe.

4:5 BREJK! Nažalost, Šapovalov je nadomak titule!

4:4 Bez problema Šapovalov. Opet je pritisak na srpskom igraču.

4:3 Uzvraća Filip, opet uz poteškoće. Bliži se kraj drugog seta, još uvek nije izvesno šta će se dogoditi u njemu.

3:3 Siguran Šapovalov, čini se da je sve više ispunjen samopouzdanjem.

3:2 Težak gem, Filip je posle rezultatske klackalice ipak uzeo ključne poene na svoj servis.

2:2 - Propustio je Filip brejk loptu, uspeo je Šapovalov da se odbrani!

2:1 -Uzvraća istom merom Krajinović!

1:1 - Još jedan siguran gem za Kanađanina!

1:0 - Težak gem za Krajinovića, dospeo je Šapovalov do 40:40 ali nije uspeo da ugrozi Filipa koji osvaja prvi gem u drugom setu, na svoj servis!

DRUGI SET!

KRAJ PRVOG SETA!

4:6 - TRI BREJK I SET LOPTE ZA ŠAPOVALOVA! Spasao je prvu, ali nije mogao sve tri!

4:5 - Imao je Kanađanin set loptu, ali Filip se uspešno odbranio, pa preokrenuo gem! BREJK KRAJINOVIĆA!

3:5 - Nije dopustio jedan poen Krajinoviću! Dominacija Šapovalova, još jedan gem mu je potreban za prvi servis!

3:4 - Šapovalov je propustio još jednu priliku da oduzme po drugi put servis Krajinoviću. Filip ponovo spašava svoj servis!

2:4 - Još jedan lak gem za Kanađanina!

2:3 - Nova brejk lopta za Denisa, srećom Filip spašava svoj servis, a potom osvaja gem!

1:3 - Dominantno potvrđuje brejk Rus!

1:2 -  BREJK ŠAPOVALOVA!

1:1 -  Izvukao se Rus, bilo je 30:30 ali staloženom igrom stiže do svog prvog gema!

1:0 - Krajinović dominantno otvara meč! Nije dozvolio Kanađanin nijedan poen!

Osvojen novac u karijeri:  $2,933,518/$3,807,416

Najbolje mesto na ATP listi: 24 (2018.04.23)/ 20 (2019.04.01)

Bilans ukupnih pobeda i poraza: 58-64 / 76-68

Srpski i 60. teniser sveta Filip Krajinović igra finale turnira u Stokholmu serije 250! Njegov protivnik će biti Kanađanin Denis Šapovalov, a interesantno je da obojica tenisera nisu osvajali do sada trofeje! Pobednik može da bude samo jedan!

Krajinović je izborio treće finale u karijeri i boriće se za prvu titulu, pošto je izgubio prethodna dva u Parizu i Budimpešti, nasuprut Šapovalovu kome je ovo prvo finale!

Turnir u Stokholmu igra se za nagradni fond od 635.750 evra.

Krajinović će definitivno ponovo biti u top 50 tenisera na svetu i preskočiće Miomira Kecmanovića na ATP listi, između ostalih.

Ukoliko savlada Rusa u finalu možemo ga očekivati i u top 40 tenisera sveta, odmah iza Lasla Đerea.