Miomir Kecmanović
EPA Noushad Thekkayil

Miomir Kecmanović, Foto: EPA Noushad Thekkayil

Veliki uspeh mladog srpskog tenisera - Miomir Kecmanović se plasirao u polufinale ATP turnira u Njujorku. Srbin je do pobede stigao posle fatnastičnog preokreta protiv Francuza Iga Umberta. Srpski teniser je slavio rezultatom 2:1 (3:6, 6:2, 6:4).

Meč je počeo veoma loše po Kecmanovića. Već u drugom gemu francuski teniser je napravio brejk i do kraja seta je održavao prednost. Posle 32. minuta igre na semaforu je stajalo 6:3 u korist 43. tenisera sveta.

Drugi set je krenuo pomalo oprezno sa obe strane, a kod rezultata 1:1 Kecmanović uzima gem na svoj servis, a zatim stiže i do prvog brejka i vođstva od 3:1. Do kraja drugog seta Miomir povećava prednost za konačnih 6:2.

U trećem setu ueniseri su dugo čuvali svoj servis, a viđen je samo jedan brejk i to na kraju meča, kad je srpski igrač uzeo gem svom za finalnih 6:4. U polufinalu će Kecmanović igrati protiv boljeg iz duela Kajl Edmund (Velika Britanija) i Sonvu Kvon (Južna Koreja).