AP
Lusi Safarova

Instagram: lucie.safarova

Lusi Safarova, Foto: Instagram: lucie.safarova

Češka teniserka Lusi Safarova saopštila je da će završiti karijeru posle Australijan opena 2019 zbog zdravstvenih problema, kao i da neće učestvovati ni na jednom turniru pre Melburna.

View this post on Instagram

#discovering #rome ?☺️

A post shared by Lucie Safarova (@lucie.safarova) on May 12, 2017 at 9:35am PDT

Ona je ovu odluku saopštila u Pragu pre početka finala Fed kupa između Češke i SAD.

Lusi Safarova je do sada osvojila sedam WTA titula u singlu, uključujući i čak pet Gren slem titula u dublu sa Amerikankom Betani Matek-Sends.

Što se singla tiče, najbolji plasman joj je bio peto mesto 2015. godine. Safarova je sa zemljakinjom Barborom Štricovom osvojila bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Riju.

Safarovu su upamtili i srpski navijači, jer je nebrojeno puta imala duele na terenu sa Jelenom Janković i Anom Ivanović, naročito u Fed kupu.

#teambucie early bird practice before the heat hits! #sweatyhug @usopen @matteksands ??

A post shared by Lucie Safarova (@lucie.safarova) on Aug 28, 2018 at 2:00pm PDT