Miomir Kecmanović
EPA/Jason O Brien

Miomir Kecmanović, Foto: EPA/Jason O Brien

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu. Njegov meč protiv Tijaga Monteira je bio izuzetno zanimljiv i pun preokreta. Kecmanoviću je bilo potrebno dva sata i 15 minuta da savlada Brazilca, koji je za tridesetak mesta slabije od njega rangiran na ATP listi – 5:7, 6:3, 6:4.

Srbin je na šokantan način izgubio prvi set. Do 4:3 nije bilo brejkova, čak i samo jedna brejk lopta na meču, a onda je Kecmanović oduzeo servis rivalu, poveo 5:3 i jednom rukom je imao set u ruci. A, onda je dozvolio protivniku da veže četiri gema zaredom! U drugom setu je bila samo jedna jedina brejk šansa, imao je Kecmanović na 3:2, iskoristio je i ovog puta sačuvao tu prednost do kraja. Monteiro je furiozno počeo odlučujući deo meča, poveo je 3:0, a onda se Kecmanović prenuo i napravio veliki preokret, koji ga je odveo u četvrtfinale turnira. Rival u narednom kolu biće mu bolji iz duela Laslo Đere – Federiko Delbonis.