Stefanos Cicipas
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Stefanos Cicipas, Foto: EPA-EFE/WILL OLIVER

Stefanos Cicipas je osvojio završni turnir u Londonu pobedom nad Dominikom Timom sa 2:1 (6-7 (6-8); 6-2; 7-6 (7-4)), posle dva sata i tridesetpet minuta!

Pravi rat je viđen u prvom setu. Puni energije, motiva i želje, oba tenisera nisu dali svoj servis. Presudio je tek taj-brejk, koji je sa 8-6 dobio Austrijanac.

Zamor Tima u prvom setu godio je Stefanosu Cicipasu da brzo dođe do prednosti 3-0 i sa 6-2 lagano završi drugi set.

Rani brejk u trećem gemu poslednjeg seta je doneo prednost Cicipasu 3-1, ali se Tim brzo vratio sigurnim servis-geom, pa oduzimanjem Grkovog.

U ponovnom taj-brejku su se oba tenisera igrali sa živcima gledalaca. Cicipas je vodio 4-1, Tim je izjednačio sa tri uzastopna poena. Završnu seriju je imao grčki teniser, zapečativši maraton velikim trijumfom.

Tadić po završetku kvalifikacija: Norvežani za 40 posto kvalitetniji kod kuće