Rodžer Federer
(AP Photo/Lee Jin-man)

Rodžer Federer, Foto: (AP Photo/Lee Jin-man)

Sjajni Švajcarac igra svoj 21. Australijan open, a za manje od sat i po je počistio Amerikanca Stivija Džonsona 6:3, 6:2, 6:2.

Federer najviše može da bude zadovoljan svojim servisom koji je perfektno funkcionisao! Pored deset asova, imao je 80% osvojenih poena na prvi i fenomenalnih 83% na drugi servis.

U drugoj rundi čeka pobednika meča između Kventina Helisa i Filipa Krajinovića.

Denis Šapovalov

(AP Photo/Dita Alangkara)

Denis Šapovalov, Foto: (AP Photo/Dita Alangkara)

Marton Fučović je eliminisao 13. nosioca Denisa Šapovalova iz Kanade posle skoro tri i po sata igre. Mađar je nadigrao Kanađanina u četiri seta sa 6:3, 6:7 (7), 6:1, 7:6 (3)!

Loše je igrao Šapovalov, a totalno je razočarao publiku posle sjajnog preformansa na ATP Kupu, napravio je čak osam duplih grešaka.

Fučovič je koristio svoje šanse, oduzeo je servis protivniku čak 6 puta iz 11 šansi, dok je spasao 6 od 7 brejk lopti!

U drugom kolu igraće sa boljim iz duela između Italijana Janika Sinera i domaćeg kvalifikanta Maksa Pursela.

Šapovalov je bio u delu kostura gde i Novak Đoković!

Laslo Đere

EPA-EFE/FRANCIS MALASIG

Laslo Đere, Foto: EPA-EFE/FRANCIS MALASIG

Srpski teniser Laslo Đere završio je učešće na Australijan openu porazom od Japanca Jošihita Nišioke 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(1) posle dva sata i 56 minuta igre.

Ovo je bilo trećo učešće za srpskog tenisera, a svaki put je ispao u prvom kolu!

71. teniser sveta je oduzeo Đereu prvi servis u sedmom gemu uvodnog seta, to je kapitalizovao i nastavio da igra odlično i u drugom setu, gde je oduzeo Srbinu odmah na startu servis. Tad je Đere odigrao bolje i uspeo da poravna rezltat, a onda se dogodio potpuni pad u trećem setu.

Poslednji set obilovao je brejkovima, ali pobednik je rešen posle taj-brejka! Nišioka je tu dominirao i došao do zasluženog trijumfa.