Novak Đoković Dominik Tim, Foto: EPA

Neverovatan, zaista neverovatan meč, 12. međusobni koji su dva sjajna tenisera odigrala ovoga puta u polufinalu Završnog mastersa u Londonu. Nakon rolerkostera koji je trajao tri sata, Đoković je morao da čestita Dominiku Timu koji se plasirao u borbu za trofej (nedalja, 19.00).

Da li će Đoković ostati prvi na ATP listi i tokom 2021. godine?

Prilično neizvestan meč odlučivale su greške. Obojica su bila na visokom nivou pa ne čudi što se duel ovako odužio. Čini se da je malo više koncentracije imao Austrijanac pa je to na kraju i presudilo i odlučilo pobednika ovog epskog meča.

Prvi set rešen je baš u pravo vreme po Austrijanca. Brejk za 6:5 posle prve šanse da oduzme servis Đokoviću, a onda i potvrda istog za vođstvo u ukupnom rezultatu.Oba tenisera su imala svoje momente, morali su da aplaudiraju jedan drugom u nekoliko navrata.

Drugi i treći set bili su identični, igrao se gem za gem. Đoković je na čitavom meču imao samo jednu brejk loptu, a u drugom setu je spasavao meč lopte rivala kojih je u taj brejku bilo čak pet. Isto toliko set lopti je imao Srbin, a na kraju došao do 12:10 i izjednačenja.

Treći set brže se priveo kraju jer su obojica bila sjajna na svoj servis. Novak je grešio kada je bilo bitno, čak se u jednom momentu i razdrao "Koliko linija?!" aludirajući na to koliko je dobro servirao Tim u presudnim momentima.

Činilo se da će Srbin slaviti na kraju jer je poveo 4:0 u odlučujućem taj-brejku, a onda Austrijanac pravi seriju 5:0, preokreće rezultat i dolazi do pobede. U finalu ga sada čeka bolji iz duela Danila Medvedeva i Rafaela Nadala.

ĐOKOVIĆ - TIM 1:2 (5:7, 7:6, 6:7)

Tok meča:

6:7 - NEVEROVATNO! Đoković je vodio sa 4:0, a onda serija 5:0 Austrijanca koji sa 7:5 dolazi do pobede!

6:6 - Đoković sjajan na svoj servis! Čeka nas novi taj-brejk!

5:6 - Razdrao se Novak: "Koliko linija?!" Stvarno ih je mnogo pogodio Austrijanac. Sada je na 30:30 odservirao tačno na liniju i ponovo poveo. Đoković po drugi put servira za ostanak u meču.

5:5 - Idemo dalje! Đoković odličan na svoj servis. Ponovo gledamo u oči taj-brejku, sada u odlučujućem setu.

4:5 - Malo je sada i Tim imao problema, morao je da čestita Novaku na sjajnom poenu, ali ipak Austrijanac vodi. Đoković će servirati za ostanak u meču.

4:4 - Ozbiljno je sada pretio Tim, došao i do 40:40, ali Đoković smireno dolazi do izjednačenja.

3:4 - Nastavlja se praksa iz prethodnih gemova. Tim je izgubio samo jedan poen, pogrešio je u nekoliko navrata Đoković u ovom gemu pa je propala prilika za nešto više.

3:3 - Siguran Novak. Samo po dva poena su u ovom setu izgubila dvojica tenisera na svoj servis. Bez brejk šanse za sada.

2:3 - Rezultatska klackalica se nastavlja. Austrijanac "prebacuje lopticu" u Đokovićevo "dvorište".

2:2 - Obojica bez mnogo muke dolaze do gemova u trećem setu. Sada je to učinio Novak.

1:2 - Nije potonuo Austrijanac nakon izgubljenog seta. Ponovo odličan na svoj servis za novo vođstvo.

1:1 - Siguran i Novak na svoj prvi servis gem, izjednačenje.

0:1 - Sada je Tim prvi servirao i došao do uvodne prednosti.

DRUGI SET:

Taj brejk:

12:10 - Tako je! Đoković osvaja drugi set!

11:10 - Set lopta za Đokovića!

10:10 - Nastavlja se drama. Đoković siguran na svoj servis.

9:10 - Četvra meč lopta za Tima. Đoković servira.

9:9 - Đoković se ponovo spasio!

8:9 - Nova meč lopta za Austrijanca.

8:8 - Ne pradaje se Tim.

8:7 - Sada Đoković ima set loptu, treću!

7:7 - Opet se sačuvao Đoković u meču! Napetost raste!

6:7 - Nova meč lopta za Tima.

6:6 - Nije gotovo! Đoković ponovo za izjednačenje.

5:6 - Meč lopta za Tima.

5:5 - Austrijanac odličan, opet je nerešeno.

5:4 - Đoković dolazi do prednosti, a servis predaje Timu.

4:4 - Vraća mini-brejk Austrijanac! Drama u taj-brejku!

4:3 - Tim smanjuje zaostatak, serviraće sada Đoković.

4:2 - Novi mini-brejk Srbina, sada je blizu izjednačenja.

3:2 - Po prvi put vodi Nole u taj-brejku, sada servis ima Tim.

2:2 - Ponovo je nerešeno, ima još jedan servis Đoković.

1:2 - Vraća meni-brejk Novak.

0:2 - Siguran Tim za potvrdu oduzetog poena.

0:1 - Odmah mini-brejk Austrijanca.

6:6 - Neće pa neće! Đoković propušta dve set lopte! Tim je oba puta sjajno odservirao i poslao drugi set u taj-brejk.

6:5 - Ponovo dobar Đokovićev gem. Jeste grešio i Tim, ali je Novak bio smiren kada treba. Ponovo pritisak na Austrijancu.

5:5 - Bio je nadomak nove brejk šanse Đoković, poveo 30:15, ali se razmrdao Tim. Ponovi smo blizu taj-brejka.

5:4 - Sada Novak bez izgubljenog poena dolazi do prednosti. Kao i u prvom setu, Tim će servirati za ostanak, samo sada u drugom.

4:4 - Veliku je šansu sada propustio Srbin. Prva brejk šansa na meču, ali Tim se vraća! Promašio je Đoković najbitniji udarac na duelu do sada.

4:3 - Đoković sada sigurniji na svoj servis. Ponovo gledamo reprizu prvog seta. Greške jednog ili drugog igrača odlučiće pobednika.

3:3 - Austrijanac ponovo bez izgubljenog poena dolazi do servis gema koji mu donosi novo izjednačenje.

3:2 - Sada je Tim imao prvu brejk šansu u drugom setu, ali se Đoković izvukao, vezao tri poena i još jednom poveo.

2:2 - Sada Austrijanac sa nulom vraća drugi set u egal. Novak još uvek bez brejk lopte na meču.

2:1 - Vodio je Novak i 40:0, a onda Tim pripretio. Međutim, Srbin vraća vođstvo.

1:1 - Siguran i Tim na svoj prvi servis gem u drugom setu. Čini se da ćemo opet gledati neizvesnu borbu.

1:0 - Bez izgubljenog poena Đoković otvara drugi set i dolazi do početne prednosti.

PRVI SET:

EPA

5:7 - Koristi Tim prvu brejk šansu i dolazi do vođstva u ukupnom rezultatu.

5:6 - Nije dobro! Prva brejk lopta na meču i to za Tima koji odmah koristi šansu i dolazi do velike prednosti. Serviraće Dominik za vođstvo u setovima.

5:5 - Tim je jako lepo počeo, sjajnim lobom došao do 40:15, a onda su ga greške mogle koštati brejk prilike za Novaka. Međutim, uspeo je da se konsuliduje Austrijanac i poravna rezultat.

5:4 - Đoković još jednom sjajan na svoj servis. Tim će servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 - Ponovo Austrijanac nije dozvolio nijedan poen Srbina na svoj servis. Jako neizvestan duel, kakav su svi i očekivali.

4:3 - Preslikana situacija na servis Đokovića. Sada je Dominik otvorio gem sa 0:30, ali onda četiri vezana poena Srbina i nova prednost.

3:3  - Novak je otvorio gem sa 0:30, ali se Austrijanac isčupao. Nije dozvolio prvu brejk šansu Srbinu. Videli smo i prvi gem u kom je jedan od dvojice rivala morao da posle 40:40 traži poene.

3:2 - Odlični udarci Đokovića dovode ga do još jednog sigurnog servis gema. Za sada bez brejk prilika.

2:2 - Bez izgubljenog poena Austrijanac dolazi do još jednog izjednačenje. Obojica za sada igraju jako dobro.

2:1 - Dobro servira Srbin, stiže i drugi as za novu prednost.

1:1 - Uzvraća Tim istom merom. Za sada gemovi traju prilično dugo što obećava neizvesnu borbu.

1:0 - Đoković otvara duel dobrim servis gemom. Pokazao je odmah Austrijanac da je spreman za dug meč.

15.10 - Meč je počeo!

15.00 - Igrači izlaze polako na teren, uskoro očekujemo početak meča.

14.51 - Podsetimo da je Novak iz grupe A prošao kao drugoplasirani, dok je Tim grupu B završio na prvom mestu. Drugi polufinalni par čine Rafael Nadal i Danil Medvedev  (subota, 21.00).

14.32 - Đoković i Tim do sada su se sastali 11 puta. Srbin ima 7 pobeda, nasprem 4 koliko ima Austrijanac. Poslednji put sreli su se u finalu Australijan opena kada je Novak slavio u uzbudljivom meču punom preokreta sa 3:2.

14.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalnom meču Završnog mastersa u Londonu između Novaka Đokovića i Dominika Tima. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz glavnog grada Engleske.