NOVA TITULA ZA RUSA Karen Hačanov osvojio turnir u kineskom Džuhaiju
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Meč je trajao jedan sat i 44 minuta.

Hačanov je 15. teniser sveta, dok je Nišioka 46. na ATP listi.

Ovo je bio peti međusobni duel ruskog i japanskog tenisera, a četvrti trijumf Hačanova.

Hačanov je prvi stigao do brejka u petom gemu prvog seta, a onda je na svoj servis poveo 4:2. Japanac je izjednačio na 4:4, a onda se igralo gem za gem. Hačanov je dobio prvi set rezultatom 7:2 u taj-brejku. Rus je briljirao u drugom setu, a svom rivalu je prepustio samo jedan gem.

NEOČEKIVAN ODGOVOR ŠVAJCARCA Federer otkrio šta mu nedostaje u penziji

Ruski teniser je trijumfom u Kini stigao do pete titule u karijeri, a prve u ovoj sezoni. On je poslednju titulu pre Džuhaija osvojio u novembru 20218. kada je trijumfovao na mastersu u Parizu. Japanac je ostao na dva osvojena ATP trofeja.

Hačanov je za trijumf u Kini osvojio novčanu nagradu od 149.330 dolara i 250 bodova za ATP listu, dok je Nišioki pripalo 87.110 dolara i 150 poena.

ATP turnir u Džuhaiju igrao se za nagradni fond od 981.785 dolara.