Elina Svitolina

Posle tri odigrana seta, Igu je savladala ukrajinska teniserka Elina Svitolina i prošla u polufinale.

Elina Svitolina uspela je da savlada najbolju teniserku sveta Igu Švjontek.

Iznenađujuće, slavila je posle tri odigrana seta u četvrtfinalu Vimbldona rezultatom 2:1.

Po setovima bilo je 7:5, 6:7 (5), 6:2.

Odmah na startu meča, Švjontek je napravila brejk i povela 2:0.

Svitolina se brzo konsolidovala i vratila brejk, pa je izjednačila na 2:2, ali usledio je novi udarac najbolje teniserke na svetu. Napravila je novi brejk i povela 5:3, pa je jedan gem delio od osvajanja prvog seta.

Delovalo je da će lako doći do prednosti, ali usledio je potpuni raspad u igri. Delovala je nesigurno i dekocentrisano, mnogo je grešila, što je Ukrajinka iskoristila.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

ĐOKOVIĆ - RUBLJOV Nole treći dan zaredom na terenu, protiv Rusa za polufinale Vimbldona

Vratila je brejk, izjednačila na 5:5, a zatim napravila i novi i osvojila set sa četiri vezana gema i dva brejka, rezultatom 7:5.

Švjontek je ponovo na startu seta napravila brejk, imala 3:1, ali je izgubila tri gema zaredom i konstantno bila u zaostatku.

U drugom setu bilo je veoma napeto, otišlo se u taj-brejk, gde je Svitolina vodila 4:1, ali se vratila Švjontek i povela 6:5. Iga koristi prvu set loptu i dolazi do izjednačenja.

Izgleda da je bio to samo kratki bljesak Švjontek, koja je počišćena u odlučujućem setu. Svitolina je brzo napravila dupli brejk i povela 5:1. Povratka za Igu nije bilo, pa je Svitolina lako održala prednost i došla do pobede.

Rivalka u polufinalu joj je 42. teniserka sveta iz Češke Marketa Vondrušova.