Jošihito Nišioka

Japanski teniser Jošihito Nišioka izgubio je živce za vreme duela sa Tijagom Setbojem na Rolan Garosu, jer je smatrao da je oštećen u finišu drugog seta!

Pri rezultatu 5:5 i 30:30 na servis Nišioke, Japanac je smatrao da je poslao jednu dobru loptu u teren. Glavni sudija je sišao sa stolice, prišao do mesta gde se trag nalazi i rekao da je ipak aut.

Brazilac je dobio taj poen, potom i naredni, pa je tako došao do brejka, jer je Nišioka besan otišao do sudije i prekršio pravilo prelaska na drugi stranu, a to se kažnjava poenom za protivnika.

SRPKINJA MOŽE DA PONOVI VELIKI USPEH NAŠIH TENISERKI Olga Danilović posle čak osam godina, ima priliku da uradi ovo

Nišioka je želeo da mu sudija pokaže snimak, dok se ni tokom TV prenosa nije videlo šta se desilo. Podsetimo, na Rolag Garosu ne postoje čelendž i zvaničan "hok-aj."

Interesantno je to da je Japanac uspeo da vrati brejk i zatim sa 10:8 dobije u taj-brejku za 1:1 u setovima. Kao i da je posle tog haosa u 11. gemu drugog seta odbio da igra na nekoliko minuta.